Pojawił się wniosek o upadłość spółki Polonia Warszawa S.A.!

Ośrodek „Kibice Razem” Polonia Warszawa poinformował, że przez jednego z wierzycieli został złożony wniosek o upadłość likwidacyjną spółki Polonia Warszawa S.A.!! Komunikat KR-u publikujemy w rozwinięciu niusa.

Wojciech Szymanek

Droga spółko, może się obudzicie?! Jak możecie nie spłacać swoich długów bogaci akcjonariusze !?

Wiele informacji mogło w końcu ujrzeć światło dzienne. Była to propozycja dla spółki od przedstawicieli stowarzyszeń polonijnych, następnie odpowiedź przewodniczącego rady nadzorczej skierowana do środowisk wymienionych jako strony porozumienia, a także odpowiedź stowarzyszeń na to pismo. (…)

W sytuacji, w której nie widać żadnych pozytywnych zmian w postępowaniu spółki, ani żadnych pozytywnych wydarzeń, zdajemy sobie sprawę, że stan jest krytyczny.

Zarząd spółki od środowisk polonijnych oczekuje planu naprawczego, sam jednak nie robi nic. To straszna sytuacja, bo wiedzą, jak bardzo kibicom zależy na klubie i jak bardzo mogą nas szantażować i straszyć rozwaleniem piłkarskiej Polonii.

Zawalili tak piękne plany rozbudowy obiektów na Konwiktorskiej, nie tylko stadionu, ale też hali i obiektów towarzyszących przewidzianych także dla rozwoju sportu dzieci i młodzieży w Warszawie.

Czy do końca miesiąca przedstawią miastu plan, który będzie zawierał realizację warunków koniecznych do spełnienia, żeby miasto nie miało podstaw do zaniechania prac związanych z budową Młodzieżowego Centrum Sportu Polonia?

Pan mec. Marek Czarnota w imieniu głównych akcjonariuszy odpowiedział stowarzyszeniom, że zwraca się z prośbą uprzejmą o informacje takie mianowicie: „projekt finansowania działalności spółki na okres do końca 2020 roku, zawierający harmonogram działań, mających istotne znaczenie dla finansowania Spółki, w tym formy i kwoty wprowadzenia środków pieniężnych do Spółki, wraz z określeniem ewentualnego podwyższenia kapitału przez emisję nowych akcji (do uchwalenia na zwyczajnym zgromadzeniu akcjonariuszy w grudniu br.),plan rozwoju sportowego drużyny seniorów Polonii Warszawa S.A., zakładający awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w perspektywie 5 lat, w tym określenie celów długo i krótkookresowych, których osiągnięcie jest niezbędne do jego realizacji,projekt lub założenia do projektu umowy ze sponsorem lub inwestorem strategicznym, zapewniający finansowanie Spółki na poziomie wystarczającym do spłacenia zobowiązań spółki wymagalnych i przyszłych (wynagrodzenia i pochodne, korzystanie z obiektów, media itp., spłata zobowiązań wobec Miasta), dane sponsora lub inwestora strategicznego, które zostaną przedstawione Wiceprezydentowi m.st. Warszawy dla uwiarygodnienia wykonalności …”

A gdzie plan naprawczy spółki ?! Czy, w razie braku porozumienia, spółka przedstawi taki plan Wiceprezydentowi m.st. Warszawy?? Został tydzień do wyznaczonego terminu !!!

Przed nami ostatni mecz w rundzie. Wszyscy obawiamy się tego, co stanie się z drużyną w czasie przerwy zimowej.

Minęło 108 lat od pierwszego meczu Polonii Warszawa. Spółko, dlaczego niszczycie klub z tak wielką historią !? Nic Was to nie obchodzi???

Pełniąca obowiązki prezesa p. Anna Wyganowska-Krzynówek pokazuje się w telewizji, ale nie w sprawach polonijnych, podobnie bowiem jak były przez Piotra Kalubę gra w serialach, tzw. zapychaczach czasu antenowego, a dalej nie mamy sponsora, planów i drużyna w rozsypce kompletnej skoro nawet p. trener Krzysztof Chrobak w końcu się wypowiedział.

Jesteśmy na 16 miejscu w tabeli. Co tam się wyprawia !?

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Pojawił się wniosek o upadłość spółki Polonia Warszawa S.A.!

 1. Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli wierzyciel złożył wniosek o upadłość spółki to jest to bardzo głupie. W takiej sytuacji z reguły nic taki wierzyciel nie otrzyma, a jeśli są jakieś aktywa to jako pierwsze są zaspakajane urzędy skarbowe i ZUS, później bierze swoje syndyk / likwidator – a na koniec wierzyciele – jeśli coś jeszcze zostanie. Dobrze mają ci wierzyciele, którzy mają ustanawiane zastawy na hipotekach dłużnika.
  Wracając do naszej spółki i Polonii – hipotek nie ma, długi ma i owszem, aktywów żadnych. Jedyny majątek to licencja na III ligę, ale tylko na bieżący sezon i ewentualne umowy sponsorskie jeśli są zawarte, a nie wypłacone. Ale te można wymówić, tak jak miasto może odstąpić od wypłaty obiecanego wsparcia.
  * nie dotyczy celowego działania dla likwidacji spółki / nacisku na pewne jej działanie
  ** dlatego też taka Wisła Kraków nie pada, bo wierzyciele się łudzą, że coś jednak im się zwróci.

 2. Zajmuje się tymi sprawami od lat – od skoków po dzisiejsze piramidy i powiem tak brak majątku pozwalającego na zaspokojenie samych kosztów postępowania upadłościowego powoduje skutek braku zdolności do upadłości. Ponadto z informacji wynika, że jest tylko jeden wierzyciel złożył wniosek o upadłość (opieram się tylko na tym co w poście) więc Sąd Najwyższy (sygn. akt III CZP 61/93) stanął na stanowisku, iż jedyny wierzyciel dłużnika nie musi być chroniony przepisami prawa upadłościowego, gdyż może uzyskać ewentualne zaspokojenie własnych roszczeń na drodze postępowania sądowego i następnie przeprowadzonej w jego wyniku egzekucji. Spółka nawet na tym etapie ma szanse walczyć i wyjść ze wszystkich kłopotów tylko czy…właśnie czy i co ? Pozdrawiam i podziwiam wspólnotę polonijną i śledzę z ciekawością życie klubu Polonijnego. Miłego weekendu.

 3. eSA z tymi sponsorami cięła tak samo w … jak i Yyyrek z tymi przelewami za czasów ekstrakalsy. Trzeba być na prawde wujem żeby ciągnąc sprawę tyczącą sie tylu ludzi i podmiotów aż do monumentu kiedy robi się za późno.

 4. Generalnie to nie wiem czy wiecie ale upadłość tej spółki to dla nas bardzo pozytywna wiadomość, ale czy nie ma nikogo kto umiałby pogonić Engela? Siłą czy nie ? Dopóki ten skompromitowany clown znienawidzony przez całą Polskę będzie stać na czele nic dobrego się nie wydarzy. Sama upadłość Polonii mogłaby być pozytywna bo wtedy pewnie jako Polonia zacząłby występować MKS który latami udowadnia, że jest dużo stabilniejszy i bardziej odpowiedzialny od spółki. Tylko po co nam spadek? Trzeba pogonić tamtych patałachów, gorzej niż z nimi być już nie może.

 5. Żeby sąd mógł skutecznie przeprowadzić wniosek o upadłość jakiegokolwiek podmiotu tenże podmiot musi dysponować majątkiem pozwalającym na zaspokojenie kosztów postępowania Czy jest taki majątek w Polonii ? Pytanie raczej z tych retorycznych więc niech specjaliści składają tysiąc wniosków o upadłość Powodzenia dla nich

Dodaj komentarz