Najlepsi ligowcy XXI wieku według portalu Weszło!

Portal „Weszło!” opublikował cykl z rankingiem najlepszych piłkarzy w ekstraklasie w XXI wieku. W zestawieniu znaleźli się byli piłkarze warszawskiej Polonii. W opinii portalu szczególnie cenieni byli zawodnicy linii defensywnej.

Jerzy Engel, Mariusz Liberda

Wśród dziesiątki najlepszych bramkarzy odnajdujemy dwóch expolonistów: Mariusza Liberdę (10 miejsce) i Arkadiusza Malarza (4). W klasyfikacji prawych obrońców również mogliśmy znaleźć dwóch byłych graczy „Czarnych Koszul”. Na pozycji „4” odnajdujemy Radka Mynářa. Ranking wygrał natomiast Marcin Baszczyński, którego mogliśmy obserwować w ostatnim ligowym sezonie Polonii w ekstraklasie.

Najwyżej na liście lewych obrońców znalazł się Tomasz Kiełbowicz, którego fani Polonii bardziej pamiętają z gry na skrzydle w sezonie mistrzowskim. Piąte miejsce w rankingu przypadło Tomaszowi Brzyskiemu.

Najliczniejsza reprezentacja byłych polonistów znalazła się w klasyfikacji defensywnych pomocników. Dziesiąte miejsce zajął Tomasz Wieszczycki, a wyżej byli Łukasz Trałka (7) i Tomasz Jodłowiec (4).

Pełne zestawienia znajdziecie na stronie Weszło! [link].

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz