Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Tydzień temu część omawianych roczników skończyła już granie jesienią. Teraz dołączyła do nich reszta. Zdecydowanie najefektowniej pożegnał się zespół u-17. Poloniści zrehabilitowali się za niespodziewaną porażkę z AKS-em SMS Łódź i rozbili Naki Olsztyn, wygrywając 9:2.

MKS Polonia Warszawa

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Naki Olsztyn 9:2 (2:2)

Polonia po zaskakującej porażce z poprzedniej kolejce pokazała, że był to tylko wypadek przy prace. Po 45 minutach nic jednak nie wskazywało  na to, że Polonia wygra aż tak wysoko. Do przerwy był remis 2:2. W drugiej części podopieczni Mateusza Dudka zdemolowali jednak gości.

Ostatecznie „Czarne Koszule” wygrały grupę aż z 10 pkt. przewagi nad drugą Escola. Przeciwnik w minionej kolejce przegrał z przedostatnim AKS-em SMS Łódź.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Escola Varsovia – Polonia Warszawa 3:0 (0:0)

W ostatnim meczu poloniści przegrali z Escolą Varsovia.

Zespół Michała Libicha Łukasza Mateńki zakończył rozgrywki na 4 pozycji, z 5 pkt. stratami do trzeciej Legii. Wynik ten można ocenić neutralnie. Polonia wyprzedziła te zespoły, od których wydawała się lepsza. „Czarne Koszule” mogą trochę żałować, że uciekło im podium. Na 3 kolejki przed końcem wyprzedzali legionistów o 1 pkt.

Polonia Warszawa S.A.

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – TS Gwardia 0:3

Ostatni mecz został najprawdopodobniej rozstrzygnięty jako walkower.

Polonia zakończyła rozgrywki na 4 miejscu z 15 pkt. po 12 meczach.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl/ mzpn.pl