Przegląd Sportowy o problemach Polonii i odejściu Kaluby

Historię odejścia Piotra Kaluby zamieszcza również „Przegląd Sportowy”. Kiedy pytamy o ocenę kadencji Kaluby, większość osób najpierw chwilę się waha, a później odpowiada, że tak naprawdę trudno ją ocenić. Z jednej strony udało mu się wypracować porozumienie z miastem w kilku kwestiach, z drugiej nie sprowadził na Konwiktorską żadnego dużego sponsora. A to był główny cel, jaki przed nim postawiono – relacjonuje futbolowy dziennik.

„Przegląd” podkreśla, też coraz słabsze relacje z kibicami, co zresztą skończyło się awanturą po ostatnim meczu ligowym ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (0:1). Wersje wydarzeń są sprzeczne, ale jedno jest pewne, po szarpaninie z jednym z fanów Kaluba zrezygnował z funkcji i nadal nie wiadomo, kto go zastąpi.

Krzysztof Chrobak

„PS” pochylił się nad problemem sportowym Polonii, która w tej chwili znajduje się bardzo blisko spadku. Szanse klubu w czarnych barwach widzi trener Krzysztof Chrobak: – Do końca rundy jesiennej jakoś dociągniemy siłą rozpędu. Pytanie, co będzie z nami dalej. Duże problemy zespół ma także z miejscem do treningów. – Najczęściej mamy zajęcia na sztucznym boisku i to niecałym, bo ćwiczymy na jednej połowie i żali się Krystian Pieczara, kapitan drużyny. – Bez normalnych warunków możemy mieć kłopot z utrzymaniem – dodaje Chrobak.

Spadek oznaczałby dla Polonii koniec. Zepchnięcie w jeszcze większą niepamięć niż obecnie. Jeśli kibice i inwestorzy nie przypomną sobie drogi na K6 teraz może być już zwyczajnie za późno. Nie pomoże nawet nowy stadion, który ma tam powstać.

Źródło: własne / Przegląd Sportowy

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

14 thoughts on “Przegląd Sportowy o problemach Polonii i odejściu Kaluby

 1. Zmian Prezesa spowodowała „wysyp” materiałów prasowych o Polonii. Oby nowy Prezes był medialny a wówczas opowie o swojej „wizji”.
  Jeszcze jesteśmy do uratowania ale to być może ostatni dzwonek, za chwilę może być za poźno.
  Kurna znaleźć jakiego Chińczyka czy innego Azjatę. Dla nich milion euro w te czy we wewte nie stanowi problemu. Ja już nie wierzę w sponsora polskiego.

  1. Ja bym sugerował kierunek amerykańskiej Polonii, bo ładnie się to w całość składa. Tradycja, historia, nazwa…

 2. MKS to nie jest Polonia.Prawdziwa Polonia to SA. No cóż,jeżeli tak się stanie że podzielimy los Warszawianki, to nie będzie komu kibicować w Warszawie.Za parę lat najbliżej na ekstraklasę będzie do Łodzi na Widzew.

 3. Brakuje sternika i to już od kilkiu lat. Według echa w kuluarach 9 pilkarzy kończy kontrakty 21.11.2019. A to początek. I co wy krzykacze. Kakuba jaki był taki był, ale trzymał drużynę razem. Teraz przygotujcie się na koniec. Wielcy kibice. Mówiłem wam, że jak gówno wiecie to trzymać mordy na kłódki…

 4. Sponsor był/jest prawie dogadany. Od stycznia miała zostać sponsorem strategicznym amerykańska sieć hotelowa. Brakowało dołożenie kosztorysu i umowa rozmieszczenia logo firmy. Zobaczymy czy spółka to odciągnie do końca, bo była to sprawa rozpoczęta przez prezesa. Raczej szkoda gadać…

 5. Janiu – dziewięciu piłkarzy kończy kontrakty ? A mamy poza Pieczarą i Wiśniewskim piłkarzy ? Niech odchodzą, może ktoś im jakiś kontrakt zaoferuje.
  I jeszcze o rzekomym sponsorze. Z nim jest jak z Yeti, każdy o nim słyszał, tylko nikt nie widział.

 6. Byłem przy rozmowach z tym Yeti. Wszystko wyglądało profesjonalnie. Kontrakt na 5 lat z możliwością przedłużenia na dalsze 10. Za awans premie, a także plus o 7% podwyżki dla chłopaków do wypłaty. 300 PLN za gol, 100 za asystę itd. Był projekt, była nadzieja. Teraz już raczej stracone wszystko i to przez jednego oszołoma któremu tak głęboko w sercu leży dobro Polonii, że opluł prezesa i dodał parę słów na jego rodzinę. Ach wy znalcy!!!

Dodaj komentarz