Prace budowlane na K6 ruszą w 2021 roku?

Na oficjalnej stronie Urzędu m.st. Warszawy pojawił się komunikat dotyczący harmonogramu kolejnych etapów inwestycji rozbudowy ośrodka „Polonia”. Według założeń nowy stadion pomieści ponad 15 tys. widzów. Obok niego powstanie hala sportowa, budynek wsparcia sportowego dla młodzieży oraz parking podziemny. 

W maju rozstrzygnęliśmy konkurs na zagospodarowanie Polonii. Z końcem września, po dokładnym ustaleniu kosztorysu, zaprosiliśmy zwycięskich architektów do negocjacji umowy projektowej – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Po wyborze najlepszej koncepcji rozwoju popularnego ośrodka sportowego oraz debatach pokonkursowych, stolica przystąpiła do wykonania analiz, niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia kolejnych etapów przedsięwzięcia, w tym montaż finansowego zadania. Koszt inwestycji szacuje się na blisko 400 mln zł. Sama budowa stadionu to 150 mln zł. Warszawscy planiści już za kilka dni, po ostatecznych ustaleniach wskaźników i warunków istotnych do przeprowadzenia tego ambitnego zamierzenia, będą mogli przejść do kolejnej fazy – wynegocjowania treści umowy projektowej. Na początku listopada autorzy nagrodzonej koncepcji – JSK Architekci spotkają się w tej sprawie z zespołem negocjacyjnym. Według harmonogramu prace budowlane mogłyby ruszyć około 2021 roku. 

Konkurs na wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu przy ulicy Konwiktorskiej 6 został rozstrzygnięty 13 maja 2019 r. Zadaniem architektów było stworzenie koncepcji uwzględniającej zarówno charakter kompleksu, wpasowującej się w sąsiadującą zabudowę i otoczenie, a także uwzględniającej uwarunkowania ekonomiczne.

A jak uważacie Wy? Miasto rozpocznie budowę nowego stadionu w 2021 roku?

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Prace budowlane na K6 ruszą w 2021 roku?

  1. Oby to byla ljga jak najwyzsza …ale gdy obiekt powstanie to chocby od b klasy i Polonia powstanie…Warszawa ma coraz
    Wiecej naplywowych ludzi z calej Polski i swiata i czy wczesniej czy pozniej czy to sie komus podoba czy nie powstanie alternatywa dla zielonych…a kiedy to bedzie…to bedzie zalezalo od duzo czynnikow….ale nowy stadion musi byc bez tego …..

Dodaj komentarz