Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Ostatni weekend był dla MKS-u jeszcze gorszy niż poprzedni. Oba zespoły, występujące w CLJ, przegrały na własnym boisku dosyć wyraźnie. Pierwsze mecze rozegrała też akademia Spółki.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: –

Orlęta Radzyń Podlaski – Polonia Warszawa 1:1 (1:0) (sparing)

Ze względu na wycofanie się z ligi SEMP-a Ursynów Polonia w ten weekend pauzowała. W związku z tym MKS zdecydował się na sparing z III ligową drużyną – Orlętami Radzyń Podlaski, których mecz również został przełożony. Trenerzy mogą być zadowoleni, bo młodzi poloniści zremisowali z zespołem seniorskim.

W ten weekend grał drugi z trzecim zespołem – Wisła Płock wygrała 4:1 z Ursusem Warszawa, który w efekcie porażki spadł na 4 miejsce. Po 5 kolejkach przewaga Polonii na Wisłą wynosi 3 pkt., a nad Drukarzem 6 pkt. W sobotę Polonię czeka ciężki mecz. Nasz zespół zagra u siebie z Unią Warszawa. Rywal zajmuje dopiero 5 miejsce, ale tylko raz przegrał. Początek spotkania o 11:30

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 1:6 (0:5)

Totalną katastrofą dla Polonii zakończyło się domowe spotkanie na szczycie z Escolą. Początek meczu był dosyć wyrównany, choć lepsze wrażenie sprawiali goście. Imponowali przede wszystkim bardzo agresywnym pressingiem, z którym nie radził sobie zespół „Czarnych Koszul”, osłabiony brakiem w 1 składzie Jakuba Kisiela. Nic nie zapowiadało jednak takiego pogromu. Wszystko zawaliło się w 21 minucie. Po prostym błędzie obrońcy rywale wypracowali sytuację 100%, którą wykorzystali. Poloniści nie zdążyli się otrząsnąć, a było już 0:2, 40 sekund po pierwszym trafieniu. Ten gol podciął skrzydła naszym zawodnikom, a Escola dążyła do kolejnych bramek. W efekcie po 35 minutach było 0:5. Chwilę później na boisko wpuszczony został Kisiel i gra Polonii uległa poprawie. Jeszcze przed przerwą Kisiel miał dwie dobre sytuacje, ale na posterunku był bramkarz. Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla naszego zespołu. W 46 minucie po wolnym gola zdobył Jakub Wyszkowski. Kilka minut później powinno być 2:5. Po faulu na Wyszkowskim sędzia podyktował rzut karny. Niestety Kisiel z 11 metrów spudłował. Polonia dalej jednak atakowała, ale w świetnej sytuacji Oskar Białek trafił tylko w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 68 minucie, gdy rywal ustalił wynik spotkania. Do końca meczu spotkanie było już wyrównane, choć kilka kontr Escoli było bardzo groźnych.

W najbliższą sobotę przed polonistami świetna okazja do rehabilitacji. Na bocznym boisku nasi piłkarze zagrają z AKS-em SMS Łódź, który po 5 kolejkach ma tylko 3 pkt. Rywal przegrał 4 ostatnie spotkania. Początek o 16:15

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Legia Warszawa 1:3 (0:1)

Młodsi koledzy też nie zaliczą weekendu do udanych. Legia od początku przeważała i dłużej utrzymywała się przy piłce. Pierwszą okazję stworzyli sobie jednak nasi zawodnicy, niezła akcja skrzydłem przyniosła rzut rożny. Raz Legię poza tym uratowała też poprzeczka. Choć goście przeważali, pierwszą bramkę zdobyli w szczęśliwy sposób. Dośrodkowaną z rzutu wolnego piłkę głową wybił jeden z naszych obrońców na tyle niefortunnie, że ta trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi legionisty, który wbił futbolówkę do niemal pustej bramki. W drugiej połowie w 57 minucie powinno być 1:1. Niestety nasz zawodnik zmarnował sytuację na sam. Szybko to się zemściło, chwilę później było już 2:0. W następnych minutach Legia zdobyła jeszcze jedną bramkę. Polonia odpowiedziała golem minutę przed końcem meczu. Wtedy chyba dopiero nasi zawodnicy uwierzyli, że mogą coś w tym meczu osiągnąć. Sporo działo się pod bramką Legii, ale wynik się już nie zmienił.

W najbliższy weekend Polonia zagra na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź. Rywal po 5 meczach ma 4 pkt., czyli o 3 mniej od naszego zespołu. Początek w sobotę o 12:00.

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A2: Semp Ursynów – Polonia Warszawa 1:6

U-16 I liga wojewódzka B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – Mławianka Mława 2:0

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 III liga okręgowa A1 Junior Starszy: Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Maz. 1:1

W pierwszym meczu zespół u-19 podzielił się punktami ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

W drugiej kolejce Polonia zagra na bocznym boisku z KS Bednarska. Początek w niedzielę o 18:00.

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – MKS Piaseczno II 2:3 (1:3)

Wreszcie udało rozegrać się mecz zespołowi u-16, który przegrał już 2 razy walkowerem. Spotkania poloniści nie zaliczą do udanych, gdyż przegrali z drugim zespołem MKS-u Piaseczno, mającym 9 pkt. po 3 meczach.

W środę o 20:00 Polonia zagra z Błękitnymi Korytów.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl/ mzpn.pl