Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Miniony tydzień był ponownie bardzo dobry dla MKS-u. Wszystkie omawiane przez nas roczniki wygrały swoje spotkanie. Szczególnie cieszyć może bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo zespołu u-19. Natomiast z nieznanych nam przyczyn na razie nie odbyły się żadne mecze najstarszych roczników Spółki.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo 4:0 (2:0)

Zgodnie z oczekiwaniami poloniści nie mieli większych problemów z pokonaniem Legionovii. Nasz zespół nie grał najlepiej, ale na szczęście wystarczyło to na pokonanie rywala. Już po pierwszej połowie było 2:0, a w drugiej części poloniści dołożyli jeszcze 2 trafienia. Legionovia właściwie nie zagrażała bramce polonistów.

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Wisła Płock – Polonia Warszawa 1:2 (0:1)

Znacznie bardziej obawiać można było się wyjazdu do Płocka. Rok temu Wisła zajęła drugie miejsce w Ekstralidze, na finiszu wyprzedzając Polonię. Na szczęście nasz zespół zdołał przywieźć 3 punkty z Płocka. „Czarne Koszule” prowadziły już od 7 minuty, a w 49 minucie było 2:0. Rywal bramkę zdołał strzelić dopiero w 90 minucie.

Po 4 kolejkach sytuacja w tabeli jest wyśmienita. Polonia z kompletem punktów lideruje, mając przewagę 5 pkt. nad drugą Wisłą Płock. W najbliższą sobotę o 13:00 na bocznym boisku Polonia zmierzy się z Drukarzem. Przeciwnik zajmuje z 6 punktami trzecie miejsce.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – UKS SMS Łódź 3:2 (2:0)

Jak na razie, mecze Polonii w CLJ u-17 są gwarantem emocji i sporej liczby bramek. Pierwsza połowa jednak nie wskazywała na to, że też w tym spotkaniu będzie nerwowo. Po pierwszej połowie Polonia zasłużenie prowadziła 2:0. Nasz zespół przeważał i nie pozwalał na za wiele rywalom, którzy zagrażali głównie po błędach polonistów. Pierwszą bramkę „Czarne Koszule” zdobyły już w 7 minucie. Drugi gol strzelony został 15 minut później. Rzut karny, podyktowany za faul na Eryku Kudokasie, pewnie wykorzystał Jakub Kisiel. Druga część meczu zaczęła się jednak bardzo źle dla polonistów. W 49 minucie przeciwnik złapał kontakt, po precyzyjnym uderzeniu sprzed pola karnego. W 67 minucie było już 2:2. Ostatnie słowo na szczęście należało do naszej drużyny. W 73 minucie drugą bramkę w spotkaniu strzelił Piotr Sonneberg, zapewniając drużynie 3 punkty.

Po 3 spotkaniach poloniści mają 9 pkt. i zajmują 2 miejsce ze względu na gorszy bilans bramkowy od Escoli. Trzecia Legia traci 5 pkt. do naszego zespołu. W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z beniaminkiem – Zniczem Pruszków, który ma na koncie 4 pkt.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Ząbkovia Ząbki 4:1 (1:1)

Polonia była faworytem tego starcia i od początku przeważała. Sporo jednak było niedokładności pod polem karnym przeciwnika. W końcu pokonać bramkarza udało się Kacprowi Banasikowi. Niestety tuż przed przerwą rywale wyrównali. Świetną akcję przeprowadził środkowy pomocnik, ogrywając dwóch polonistów i wystawiając koledze piłkę. W drugiej połowie Polonia dalej przeważała i w końcu przełożyło się to na bramki. Świetny mecz rozgrywał Banasik, który w drugiej części dołożył jeszcze dwa trafienia i ciągle zagrażał rywalom rajdami po skrzydle.

Po 3 kolejkach Polonia zajmuje trzecie miejsce z 6 punktami. W najbliższy weekend „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Olimpią Elbląg, która do tej pory dwa razy przegrała i raz zremisowała. Początek spotkania w sobotę o 15:00.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl