Kieszek pamięta o swoim mateczniku

Wychowanek Polonii, Paweł Kieszek, grający obecnie w portugalskim Rio Ave FC odwiedził ostatnio K6. Według relacji Ultras Enigma bramkarz pamiętał o swoim mateczniku.

Kieszek podczas wakacji w Polsce przekazał karton butów piłkarskich. Rozmiar 44 i 44 2/3.

Osoby, które grają w piłkę i są zainteresowane mogą zgłaszać się do nas na priv lub do Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa.

Kieszek, z małymi przerwami na grę w Marymoncie i greckim AÓ Egáleo, reprezentował barwy „Czarnych Koszul” do 2007 roku. Zadebiutował z Polonią w Ekstraklasie, w meczu 7 kolejki sezonu 2003/04 przeciwko Odrze Wodzisław Śląski (1:0). Warto dodać, że pierwszy mecz w seniorskiej piłce zaliczył w Pucharze Polski przeciwko RKS-owi Radomsko (4:1), z którym poloniści zmierzą się jesienią w III lidze. Ogólnie dla Polonii uzbierał 28 gier (z czego 3 w II lidze, w rundzie jesiennej sezonu 2006/07).

Po rozstaniu z K6 grywał głównie w Portugalii (SC Braga, Vitória FC Setúbal, FC Porto, GD Estoril-Praia). Największym sukcesem bramkarza jest zdobycie mistrzostwa Portugalii z Porto w sezonie 2010/11. Kieszek miał okazję do „spróbowania” futbolu holenderskiego (Roda JC Kerkrade) i hiszpańskiego (Córdoba CF i Málaga CF). Barwy Rio Ave reprezentuje od tego sezonu, nowy klub Polaka to siódma drużyna ostatniego sezonu portugalskiej ekstraklasy.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Kieszek pamięta o swoim mateczniku

Dodaj komentarz