Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów. Awans rocznika 2010 Spółki.

Z lekkim opóźnieniem zapraszamy do ostatniego w tym sezonie podsumowania występu polonijnych juniorów. Miniony weekend był bardzo udany dla rocznika 2010 Spółki, który wywalczył awans.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Znicz II Pruszków 1:1

Nie udało się polonistom zrewanżować za jedyną porażkę ligową. Nasz zespół na własnym boisku tylko zremisował z drugim zespołem Znicza. O ile wiosna w wykonaniu Polonii była bardzo udana, o tyle jeden punkt w dwumeczu z rezerwami pruszkowskiej drużyny może delikatnie niepokoić. W walce o CLJ w przyszłym sezonie trzeba będzie okazać się lepszym od pierwszej drużyny Znicza

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Polonia Warszawa 0:3

Ostatni mecz sezonu nie odbył się. Pogoń wycofała się z rozgrywek, więc Polonia wygrała walkowerem.

Ostatecznie „Czarne Koszule” skończyły rozgrywki na 1 miejscu z 29 punktami po 12 spotkaniach. Drugi Znicz II zdobył 7 oczek mniej.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1: Polonia Warszawa – Legion Warszawa 3:4

W fatalny sposób Polonia zakończyła bardzo słabą wiosnę. Nasz zespół przegrał na własnym boisku z przedostatnim zespołem. Na koniec rozgrywek Polonia zajęła 3 miejsce w 5 drużynowej lidze. Poloniści zdobyli w 8 meczach zaledwie 9 punktów, o 12 mniej od lidera. Wiosnę można nazwać sporym rozczarowaniem. W debiucie jesienią „Czarne Koszule” wypadły bardzo dobrze, długo rywalizowały o pierwsze miejsce. W związku z tym można było mieć nadzieję, że wiosną, gdy w rozgrywkach nie ma dwóch najlepszych drużyn jesieni, Polonia będzie faworytem. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te oczekiwania.

Rocznik 2010 – AWANS

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz