Zapowiedź meczu: Huragan Morąg – Polonia Warszawa

Przed piłkarzami Polonii ostatni tydzień sezonu 2018/19. Dwa ostatnie spotkania zagramy z zespołami, które chcą uniknąć degradacji. Walcząca w klasyfikacji PJS Polonia wybiera się do Morąga, który jesienią zmiażdżyła 6:0. Czy wiosną polonijna młodzież zdoła nawiązać do tamtego wyczynu? Huraganowi ostatnio nie wiedzie się…

Władze klubu zwolniły dziś trenera Czesława Żukowskiego. Do końca sezonu zespół poprowadzi duet Andrzej MalesaMarcin Zmiarowski. Pytanie czy efekt nowej miotły (a w tym wypadku – mioteł) podziała na zawodników z Morąga mobilizująco? Czy na dyspozycję Huragana negatywnie podziała absencja ich najlepszego strzelca João Criciúmy?

***

Historia:

Klub z Morąga założony został 13 lipca 1945 roku. Pierwszy sukces klubu przypadł na rok 1961, wówczas Huragan zdobył Mistrzostwo województwa. Następny rok to z kolei dobre wyniki we wstępnej fazie Pucharu Polski, które zaowocowały wygraniem Wojewódzkiego Pucharu Polski. W 1983 morążanie po raz drugi wygrali Mistrzostwo województwa i awansowali do III ligi. Tam zanotowali świetną serię 17 meczów bez porażki. Wówczas Huragan dwukrotnie mierzył się też z Polonią Warszawa. Niestety to rywale osiągnęli lepszy wynik. U siebie wygrali 1:0, a w Warszawie padł wynik 0:0. Kolejne sukcesy morąskiego klubu to wicemistrzostwo w 1986 r., 1988 r. i 1989 r. Huragan na czwartym poziomie rozgrywek występuje od sezonu 2003/2004. W sezonie 2008/2009 znaleźli się w barażu o II ligę, ale Okocimski KS Brzesko był poza zasięgiem i wygrał dwumecz 7:0. Huragan bardzo dobrze zaprezentował się też w sezonie 2015/2016, zajmując drugie miejsce w lidze [na podstawie oficjalnej strony].

***

Transfery:

Przyszli: Michał Przyborowski (bramkarz, z Tęczy Biskupiec (IV liga)), Rafał Śledź (napastnik, ze Stomilu Olsztyn (I liga), 18 m. i 1 b.).

OdeszliMateusz Jajkowski (obrońca, do GKS-u Wikielec (IV liga), 18 m.), Bartosz Dzikowski (bramkarz, do Błękitnych Orneta (liga okręgowa)), Patryk Rosoliński (napastnik, 16 m.)

***

5 ostatnich meczów Huraganu w lidze:

  • Ursus Warszawa – Huragan 4:2
  • Huragan – Unia Skierniewice 1:5
  • Sokół Aleksandrów Łódzki – Huragan Morąg 3:1
  • Huragan – Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1
  • Broń Radom – Huragan Morąg 2:1

***

Jesienią poloniści zafundowali przy K6 piłkarzom Huragan Morąg ostre lanie. Prym w zdobywaniu goli wiódł najskuteczniejszy strzelec „Czarnych Koszul”, Krystian Pieczara, który zaliczył tego wieczoru hat tricka.  Po jednej bramce dołożyli Przemysław Szabat, Maciej Wilanowski i grający obecnie w liderującej Legionovii Legionowo Rafał Zembrowski.

Marcin Kluska

Sędzia: Tomasz Lewandowski (Piotrków Trybunalski)

  • jeszcze nie prowadził meczu Polonii;
  • 3:3 w domowym meczu z Victorią Sulejówek (2-1 w ŻK, podyktowany rzut karny dla Huragana – wykorzystany) oraz 2:4 w wyjazdowym meczu z Ursusem Warszawa (1-1 w ŻK).

***

Nie zagrają: Maciej Wilanowski (zerwane więzadła krzyżowe, raczej bez szans na powrót w tym sezonie), Grzegorz Wojdyga („achilles”, do końca sezonu nie zagra), Bartosz Wiśniewski (złamana ręka)

Zagrożeni: Cezary Sauczek (3 ŻK), Arkadiusz Zajączkowski (3 ŻK), Sebastian Kobiera (3 ŻK), Krystian Przyborowski (3 ŻK), Jan Balawejder (3 ŻK), Piotr Maślanka (7 ŻK)

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Zapowiedź meczu: Huragan Morąg – Polonia Warszawa

  1. Serwus, (kto to jeszcze pamięta ?)
    Oddając punkty Huraganowi zmniejszamy szansę na utrzymanie Mazura Ełk, który nas wyprzedza w PJS. Więc przegrywamy z Huraganem, a wygrywamy z Mazurem. No chyba że broń wygra z Mazurem na wyjeździe w co wątpię.

Dodaj komentarz