Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Miniony weekend (1-2 czerwca 2019 r.) nie był udany dla MKS-u Polonii. Zespół U-19 tylko zremisował, a obie drużyny z CLJ przegrały.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Unia Warszawa – Polonia Warszawa 0:0

Po raz drugi w tym sezonie Polonia straciła punkty. Nasza drużyna na wyjeździe zremisowała z trzecią Unią Warszawa. „Czarne Koszule” nadal są jednak liderem i to do końca rozgrywek już na pewno się nie zmieni.

W najbliższej kolejce poloniści zmierzą się ze Zniczem II Pruszków. W pierwszym meczu rywal niespodziewanie wygrał 4:3 i pozostaje jedynym zespołem, który pokonał Polonię. Przeciwnik po 9 meczach ma 15 punktów i traci do naszej drużyny 10 pkt. (Polonia rozegrała już 10 spotkań). Początek starcia w środę o 16:00 na bocznym boisku.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 1:0

Fatalnie ułożyła się druga część rundy rewanżowej dla Polonii. Nasz zespół przegrał trzeci raz z rzędu, był to też 5 mecz z rzędu bez zwycięstwa. Tym razem „Czarne Koszule” okazały się gorsze od Ursusa Warszawa, który dzięki temu utrzymał się w lidze.

Ostatecznie poloniści rozgrywki skończyli na trzeciej pozycji z 5 pkt. straty do Legii Warszawa i 4 pkt. do Escoli. Poloniści mogą żałować spadku formy. W dwóch ostatnich kolejkach Legia zdobyła tylko 2 pkt, więc była szansa na pierwsze miejsce.

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  UKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 3:1

Nie udało się sprawić sensacji zespołowi u-15. Polonia przegrała trzeci mecz z rzędu, tym razem z drugim SMS-em Łódź. Mecz rozpoczął się dobrze, „Czarne Koszule” prowadziły od 17 minut, ale potem strzelali już tylko rywale.

Polonia zakończyła rozgrywki na 5 miejscu z 11 punktami przewagi na strefą spadkową i taką samą stratą do lidera – Legii Warszawa.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1 Mazur Radzymin – Polonia Warszawa 7:1

Próba rewanżu na Mazurze wyszła fatalnie. Polonia została na wyjeździe rozgromiona. Rywal dwie bramki zdobył, grając w dziesięciu. W tej chwili nasz zespół zajmuje 3 miejsce (5 zespołów w rozgrywkach), tracąc 6 pkt. do Mazura, który ma mecz mniej rozegrany.

W najbliższej kolejce Polonia zagra z Legionem Warszawa. Przeciwnik zajmuje 4 miejsce ze stratą 6 pkt. i dwoma spotkaniami mniej rozegranymi. Początek w niedzielę o 16:00 na bocznym boisku Polonii. W pierwszym meczu nasz zespół wygrał 3:0.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz