Remis zamiast zwycięstwa w dzień dziecka

W meczu 30 kolejki Polonia podejmowała na własnym boisku drużynę Znicza Biała Piska. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, w drugiej przewagę mieli goście i finalnie drużyny podzieliły się punktami.

Od pierwszych minut spotkania większą inicjatywą wykazywali się poloniści. W 4 minucie dogodną pozycję do strzału sprzed pola karnego wypracował sobie Marcin Kluska, ale jego uderzenie zostało zablokowane i piłka wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później groźnie główkował Mateusz Małek, którego strzał bramkarz gości również sparował rzut rożny. Chwilę później groźnie kontrowali goście, ale skutecznie interweniował Jan Balawejder. W 21 minucie Polonia wyszła na prowadzenie. Znakomitym podaniem ze środka pola popisał się Kluska. Do piłki w polu karnym dopadł Cezary Sauczek i wyłożył futbolówkę w okolicy piątego metra Krystianowi Pieczarze, który silnym strzałem pokonał bramkarza Znicza. W 26 minucie było już 2:0. Świetnym rajdem przez niemal połowę boiska popisał się Piotr Maślanka, dograł do wychodzącego sam na sam Sauczka, który sprytną podcinką nad bramkarzem podwyższył wynik spotkania. W 35 minucie wreszcie odważniej ruszyli gracze z Białej Piskiej, ale dośrodkowania z lewego skrzydła piłka została wybita na rzut rożny przez Sebastiana Olczaka. Chwilę później szybką kombinacyjną akcję przeprowadzili poloniści. Szybkie podania pomiędzy Pieczarą, Maślanką, Kacprem Wasilewskim i Sauczkiem wyprowadziły tego ostatniego do okazji sam na sam, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W 44 minucie zakotłowało się pod bramką Polonii, na szczęście żaden z graczy gości nie dopadł do dobrze dogranej piłki z rzutu wolnego i obrońcy wyjaśnili sytuację.

Cezary Sauczek

Druga połowa rozpoczęła się od bramki kontaktowej dla gości. W 49 minucie strzałem w okienko z okolicy szesnastego metra popisał się napastnik Znicza, nie dając żadnych szans na obronę Balawejderowi. W 52 minucie było już 2:2 po bramce bezpośrednio z rzutu rożnego. Parabola lotu piłki zaskoczyła naszego bramkarza i futbolówka wpadła mu za kołnierz. Po dwóch szybkich ciosach polonistom ciężko było się otrząsnąć i pierwszy groźny strzał w drugiej połowie oddali dopiero w okolicach 60 minuty, ale Pieczara przestrzelił z dystansu. Tempo spotkania zdecydowanie spadło, a żadna ze stron nie stworzyła sytuacji wartej odnotowania. Dopiero w 85 minucie Polonia miała wreszcie szansę. Mocno zagrana piłka z lewego skrzydła przez Maślankę trafiła w słupek. Chwilę później z drugiej strony pola karnego płasko strzelał Wiktor Babiński, ale bramkarz Znicza obronił. W doliczonym czasie gry próbował jeszcze uderzać głową Pieczara, jednak dośrodkowanie było za wysokie i strzał okazał się niecelny.

01.06.2019 – Warszawa
Polonia Warszawa – Znicz Biała Piska 2:2 (2:0)
bramki: Krystian Pieczara 21, Cezary Sauczek 26

Polonia: Jan Balawejder – Arkadiusz Zajączkowski, Sebastian Olczak, Przemysław Szabat (46. Adrian Sołoducha Ż), Piotr Maślanka – Mateusz Małek (89. Krystian Przyborowski), Sebastian Kobiera, Kacper Wasilewski (82. Wiktor Babiński), Marcin Kluska, Cezary Sauczek – Krystian Pieczara Ż.

Author: Luk

9 thoughts on “Remis zamiast zwycięstwa w dzień dziecka

 1. Djurdevicz powinien obejrzeć dzisiejszy mecz, a nie ze środy. Wtedy pewnie Sauczka i Pieczary by nie zanotował w swym kajecie.
  Janek nie może się przyglądać, jak mu piłka frunie przed nosem. To abecadło bramkarza.
  Dziś zobaczyliśmy co dla tej drużyny znaczy Bartek Wiśniewski.

  1. W jakim sensie niewygodny? Nigdy się nie rozpisywaliśmy specjalnie o sponsorach i partnerach, dlaczego teraz mielibyśmy?

 2. Sprawa jest najważniejsza w tym tygodniu. Nie rozumiem do czego pijesz ?
  Z satysfakcją trzeba podkreślić, że prezydent i rada miasta dostrzegła, że w Warszawie istnieje najstarszy klub naszego miasta i że środowisko wokół niego potrzebuje wsparcia i pomocy. Na równi z innymi miejskimi, że tak enigmatycznie napiszę inicjatywami.

  1. Mamy po prostu ograniczone moce przerobowe, a w związku z tym, że był news 31 maja, nie dodawaliśmy kolejnego, bo nie mamy żadnych informacji poza tymi na oficjalnej stronie. Niemniej chyba faktycznie należy wyróżnić nowych partnerów, więc już jest news dodany.

Dodaj komentarz