Pieczara… a przed nim tylko Świcarz

Najlepszy strzelec Polonii, Krystian Pieczara, strzelił we wczorajszym meczu z Pelikanem Łowicz dwa gole, co oznacza, że w obecnym sezonie ma już na swoim koncie 25 bramek. Dzięki temu udało mu się pobić wynik Andrzeja Chomiczuka, który w 1956 roku w II lidze zdobył 22 gole. Do pobicia najlepszego wyniku w historii, tj. 28 goli Tadeusza Świcarza z 1947 roku „Piecziemu” brakuje jeszcze czterech goli.

Krystian Pieczara

Aktualne zastawienie najlepszych strzelców ze względu na sezony [link] prezentuje się następująco:

  1. Tadeusz Świcarz – 28 goli – 1947 (eliminacje Mistrzostw Polski)
  2. Krystian Pieczara – 25 goli – 2019 (III liga)*
  3. Andrzej Chomiczuk – 22 gole – 1956 (II liga)
  4. Leonard Malik – 21 gole – 1930 (ekstraklasa)
  5. Jacek Kosmalski – 19 goli – 2007 (II liga)
    Michał Strzałkowski – 19 goli – 2014 (IV liga)
  6. Zenon Pieniążek – 16 goli – 1939 (ekstraklasa)**

Skoro przy osiągnięciu „Kostka” jesteśmy warto podkreślić, że Pieczarze w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligowych Polonii [pisaliśmy o tym tutaj] udało się go wyprzedzić właśnie w spotkaniu z Pelikanem Łowicz (przed meczem obaj mieli na liczniku 67 zdobytych goli – przyp. DS). Drugi gol we wczorajszym spotkaniu był 69 bramką „Piecziego” w barwach „Czarnych Koszul”. Na chwilę obecną wychowanka GKS-u Bełchatów wyprzedzają tylko „Odrowąż” (70 udokumentowanych goli), Janusz Kopeć (80 goli) oraz Andrzej Zelenay (103).

Jak sądzicie Pieczarze uda się poprawić oba rekordy?

* Sezon trwa
** Rozgrywek nie dokończono
Powyższe wyliczenia opieramy o dane własne oraz te publikowane przez Andrzeja Gowarzewskiego w encyklopedii Fuji „Polonia Warszawianka Gwardia” i wyliczenia Historyków Dumy Stolicy, które w przeszłości otrzymaliśmy.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Pieczara… a przed nim tylko Świcarz

  1. Pingback: bk8

Dodaj komentarz