Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

W ostatnich dniach (04.05-08.05) swoje mecze rozegrały trzy najważniejsze roczniki MKS-u. Co prawda spotkanie zespołu U-17 miało być przełożone, ale na skutek zamieszania odbyło się w niedzielę.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 0:1

W rewanżowym meczu o zwycięstwo było znacznie ciężej. U siebie poloniści wygrali aż 10:0, ale na wyjeździe o wygranej zadecydowała tylko 1 bramka.

W najbliższej kolejce Polonia na własnym boisku zmierzy się z Ursusem Warszawa. Przeciwnik w środę wygrał 2:1 ze Zniczem II Pruszków 2:1, dzięki czemu zmniejszył stratę do Znicza do 1 punktu. Ursus nadal jednak zajmuje 4 miejsce z 10 punktami po 7 meczach. W pierwszym spotkaniu poloniści wygrali na wyjeździe 2:0. Rewanż w niedzielę o 10:00 na bocznym boisku.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Naki Olsztyn – Polonia Warszawa 1:1

Do lekko kuriozalnej sytuacji doszło w CLJ u-17. Ze względu na powołanie do kadry Jakuba Kisiela wyjazdowe spotkanie Polonii z zespołem Naki miało być przełożone na 29 maja. Na ten termin nie zgodził się jednak PZPN, a na granie 22 maja nie wyraził zgody gospodarz. W związku z tym w ostatniej chwili poloniści musieli zorganizować się i wybrać do Olsztyna. Stamtąd „Czarne Koszule” przywiozły tylko 1 punkt. Z jednej strony nie jest to najgorszy wynik, na boisku drużyny Naki jeszcze nikt nie wygrał. Było tego jednak bardzo blisko – poloniści nie wykorzystali w 85 minucie karnego. Remis na szczęście nie zamyka szansy na wygranie rozgrywek. Komplet wygranych da 1 miejsce, przy czym może zaistnieć konieczność pokonania Legii różnicą więcej niż 1 bramki.


W najbliższej kolejce szykuje się prawdziwy hit. W środę o 16:00 poloniści zmierzą się na bocznym boisku z liderującą Legią. Rywal nie przegrał jeszcze żadnego meczu, u siebie Polonię pokonał 1:0. Poloniści do meczu przystąpią osłabieni brakiem Jakuba Kotko, który w ostatnim spotkaniu obejrzał czerwoną kartkę.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: GKS Bełchatów – Polonia Warszawa 0:3

Tym razem poloniści nie mieli problemów z ligowym outsiderem. Nasz zespół pokonał na wyjeździe 3:0 GKS Bełchatów. Dzięki tej wygranej Polonia nie musi martwić się już walką o utrzymanie.

W niedzielę o 14:00 „Czarne Koszule” zagrają na bocznym boisku z Talentem Białystok. Rywal w tej chwili zajmuje 6 miejsce i ma 8 punktów mniej od polonistów przy jednym spotkaniu mniej rozegranym. W pierwszym meczu było 2:0 dla naszego zespołu.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1

Ze względu na obecność tylko 5 drużyn w lidze, dopiero 19 maja Polonia zagra kolejne spotkanie,  na bocznym boisku jako gość z KS Bednarska – o 16:00. Rywal to ligowy outsider, w pierwszym spotkaniu było 15:0 dla naszego zespołu.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz