Polonia warta ponad 10 mln zł?

Problemy warszawskiej Polonii są dość oczywiste. Po tłustych latach przyszedł obecnie okres, w którym klub miał się zreorganizować i powoli odbudowywać swoje struktury, a następnie myśleć o marzeniach o awansach.

Niestety ostatnie miesiące nie były dobre dla „Czarnych Koszul”. Poza pozytywnymi decyzjami Miasta dotyczącymi modernizacji terenu przy ul. Konwiktorskiej 6 oraz tymi dotyczącymi wsparcia finansowego Magistratu, nie widać jasnych barw. Zarząd mimo prób wyjścia z inicjatywami i kontaktem z fanami nie odnosi większych spektakularnych sukcesów. Kibice niestety zaczęli odczuwać obawy i brać sprawy w swoje ręce.

Fani po nawiązaniu kontaktu z dwoma potencjalnymi inwestorami próbowali doprowadzić do rozmów z obecnymi właścicielami klubu. Z naszych informacji wynika, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy pojawiły się dwie możliwości przejęcia pakietu większościowego (51%), który wiązałby się ze zmianą właścicieli.

Pierwsza próba według fanów pojawiła się około 2 miesiące temu fiaskiem zakończyła się próba porozumienia ze znaną postacią z polskiego futbolu, która reprezentowała poważnego niemieckiego inwestora. Spółka miała przedstawić trzy opcje sprzedaży. Niestety oferta nigdy nie wpłynęła do przedstawiciela Niemców.

Mimo tego fani nie poddali się i próbowali doprowadzić do rozmów innej grupy kapitałowej, która był żywo zainteresowana uzyskaniem pakietu akcji na poziomie 51%. Propozycją Spółki była oferta na poziomie 5 mln zł. Szacując zadłużenie klubu na poziomie ok. 700 tys. zł plus zaległości za wynajem stadionu kontrahent rozmyślił się.

Fani czują się rozczarowani, gdyż według zapewnień obu spółek celem miało być dofinansowanie Polonii i jak najszybsza walka o powrót do Ekstraklasy. Podkreślono także, że w rozmowach nie uczestniczył drugi co do wielkości akcjonariusz Spółki, Lucjan Siwczyk.

Niestety nie otrzymaliśmy komentarza z klubu w sprawie negocjacji…

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “Polonia warta ponad 10 mln zł?

 1. Czyli ktoś właśnie powiedział sprawdzam i pokazał że zarząd najwyraźniej nie jest zainteresowany pozyskaniem inwestora, i tylko gada że coś robi.

  Brak oficjalnego komentarza ze strony spółki powinna skończyć się wywaleniem całego tego towarzystwa.

 2. No to niektorzy mieli racje ze doprowadz a nas do b klasy,……
  Nierozumiem ich myslenia wola zostac z niczym i ciagnaca sie slawa grabarzy …zamiast cos wyciagnac w takiej sytuacji i odejsc z honorem……
  Moze nasiskac ich zeby sciagnac paru z tego calego smiesznego zarzadu spolki do czarnej koszuli….pewnie by sie niezgodzili jak takie madre maja zamiary ale prubowac mozna….

 3. Czyli jak rozumiem ktoś trzepie kabone i o pomocy nie ma mowy. Szacun dla kibicow, że starają się pomóc w tej parowej sytuacji. Oj panie prezesie to będzie ciężki czarny wtorek! Osobiście wyślę 20 pytań – atakujemy bracia – jest temat sponsora więc musimy go zyskać !!! Razem do celu – Polonia nigdy nie zginie !!!

  1. Mało w temacie pisałeś. Przyjąłem awersję do Axta, ale póki co raczej działa sportowo niż politycznie, więc nie widzę powodów do pojazdów…

 4. czyli prezes fasadowy lekko odcina się od jakichkolwiek rozmów, chyba powinni być w jakimś stopniu osobą pośredniczącą, pomiedzy zainteresowanym, a zarządem i akcjonariatem czy też na początek dwójka naszych głównych udziałowców. Ta stagnacja aż do kolejnych etapów konkursu na stadion do niczego dobrego chyba nie doprowadzi. kolejnych emisji akcji raczej nie bedzie, skoro parta g nie za wiele dała.

Dodaj komentarz