Smolarek prezesem PZP

47-krotny reprezentant Polski,  który od października 2018 roku jest członkiem Zarządu PZP, z dniem 4 kwietnia 2019 roku został oficjalnie przedstawiony jako nowy Prezes Zarządu Polskiego Związku Piłkarzy.

Chciałbym przyczynić się do jeszcze większego rozwoju związku i bardzo bym chciał, by piłkarze w Polsce czuli się jeszcze bezpieczniejsi. Praca w Zarządzie PZP to dla mnie druga kariera. Mam bogate doświadczenia z wielu krajów, wiele widziałem i uważam, że jako związek możemy bardzo wiele zdziałać. Mam ambicje, aby poprawić kilka spraw dotyczących sytuacji piłkarzy w Polsce – powiedział podczas konferencji prasowej były napastnik „Czarnych Koszul”.

Euzebiusz Smolarek

Euzebiusz Smolarek do Polonii trafił 27 lipca 2010 roku. W Ekstraklasie zadebiutował 6 sierpnia 2010 roku w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Pierwszą bramkę dla „Czarnych Koszul” zdobył 13 sierpnia 2010 roku w derbowym meczu z Legią (3:0).

Podczas swojej kariery występował w takich zespołach jak: Feyenoord Rotterdam, Borussia Dortmund, Racing Santander czy Bolton Wanderers.

W reprezentacji Polski rozegrał 47 spotkań, strzelił 20 bramek. Miał wielki wkład w historyczny awans reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w 2008 roku.

Karierę zawodową zakończył w 2013 roku.

źródło: własne / pzp.info

Author: Robe6

1 thought on “Smolarek prezesem PZP

Dodaj komentarz