Wiosną bez Zembrowskiego?

Dziś dotarła do nas informacja o pierwszym zawodniku, który złożył papiery o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Wiosną w barwach Polonii nie zobaczymy prawdopodobnie Rafała Zembrowskiego.

Poza „Dragonem” w kolejce znajdowało się 10 zawodników. Czy ruch defensora zapoczątkuje efekt domina?

Rafał Zembrowski

Zembrowski wrócił na K6 wiosną 2017 roku. Z drużyną Polonii spadł z II ligi. Łącznie rozegrał 57 meczów, w których zdobył 6 goli (z czego 13 meczów i 2 gole w II lidze).

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

15 thoughts on “Wiosną bez Zembrowskiego?

  1. Socios miało być do czasu kiedy środowisko będzie stać na samofinansowanie. W tym projekcie dojście do ekstraklasy nie było realne. Nie mieliśmy nigdy takiego potencjału, żeby poza 3 ligę wyjść. Przykre jest to, że i format spółki s.a. wyczerpał się wraz z awansem do II ligi. 🙁

  2. Właśnie model „socios” był fundamentem do powstania Środowiska i to właśnie „socios” ma potencjał i tylko w taki sposób można zbudować wiarygodną i przejrzystą strukturę do której pieniądze z rynku by same przychodziły.

   I wszystko się bardzo dobrze zaczynało tylko trzeba było kontynuować.

  3. Słuchałem niedawno rozmowy Emiliana Kamińskiego w jednej z rozgłośni, facet potrzebuje 300tys/mies na funkcjonowanie teatru.

   Chodzi, stuka, puka i ma. Udaje mu się zorganizować finansowanie. Podstawą jest oczywiście repertuar i aktorzy a w konsekwencji pełne sale, ale jeśli inicjatywa jest potrzebna, ciekawa, wiarygodna a mino to deficytowa to znajdzie wsparcie finansowe z zewnątrz. Właśnie świętowali dekadę istnienia.

  4. Tak jak i wizja socios nie była idealna, tak i spółka JWE nie była… ale jak rozumiem wierzysz, że kibice w tym mieście rozrośliby się do 10.000 wpłacających? Dobra. Nie chce mi się już dziś denerwować 😉

  5. „Wizja socjos” mogła się przekształcać, zmieniać i dostosowywać, ale przede wszystkim BYŁA i była realna i ŻYWA. Prowadzona przez ludzi szczerze oddanych celowi.

   Z tego co pamiętam na funkcjonowanie potrzebne jest 250tys/miesięcznie czyli potrzeba 5tys ludzi którzy wpłacaliby po 50zł.

   Co w zamian? W zamian np każdy wpłacający wchodzi na mecz a darmo. Wejściówkę może przekazać komuś innemu, bo jest na okaziciela, czyli np odstąpić jeśli nie mógłby kontynuować wpłat z jakiegoś powodu.

   Do tego „wejściówka imienna”, która daje prawo głosu w wyborze władz i wszelkich innych decyzjach jak np rozbudowa stadionu czy zatrudnienie tego czy innego trenera w takiej samej cenie (im dłużej wpłacasz tym większy zakres praw ci przysługuje).

   Do tego komercyjne formy wsparcia w zamian za możliwość reklamowania.

   Do tego potrzeba wsparcia miast a w postaci udostępniania stadionu na mecz za tyle ile klub będzie w stanie płacić, nie mówiąc już o ewentualnym wsparciu np w postaci pokrywania kosztów mediów (jakaś stałą miesięczna kwota w ramach której należałoby się zmieścić).

   itd itp…można szukać pomysły i rozwiązania. Wszystko jest lepsze niż fikcja, bo ona zawsze przegrywa z rzeczywistością, co właśnie obserwujemy.

   Był moment gdzie Polonia miała prasę, media za sobą, ludzi a potem i wyniki. To zbrodnia, ze to spier*olono.

   Zacząć temat od nowa byłby bardzo trudno, bo sytuacja jest zupełnie inna, ale wszystko jets lepsze nuż to g*wno co jest teraz.

  6. Po prostu „wizja socios” to rzeczywistość, a nie majdan wizualizacji. Polonia znalazłaby się tam, gdzie pozwala jej na to obecny potencjał, bo rozmowy o awansie w sytuacji gdzie w każdej chwili może odejść cały skład to paranoja z którą nikt normalny nie chce mieć nic wspólnego. Ludzie maja wystarczająco dużo własnych problemów. I albo biorę się za coś bo mam realny wpływ, albo nie, bo niby po co w tedy się w ogóle angażować?

  7. A ile takich meczów w IV lidze widziałeś kiedy mieliśmy 5 tys.? Po spadku aż tylu nie chodziło. Dodatkowo chodzi o 5 tys. dorosłych płacących. W grupie, która przyszła na Piast Gliwice i na Wkrę Żuromin dorosłych nie było aż tylu!

   Idea piękna. Dziś ja jestem carem, jutro Ty królem, a po jutrze sułtanem Jasiek Kowalski. Serio poszedłbyś reprezentować nas w mieście? Ja bym nie poszedł, bo jestem tylko skromnym wypierdkiem korporacji. Znam się na swojej robocie, ale nie wiem nic o inwestycjach stadionowych.

   Od tego momentu zniknęła sekcja Polonii w GW i Fakcie… żyjesz iluzją tego co usłyszałeś i nie do końca zrozumiałeś.

   Co Ty tak z tym Majdanem? Majdan wizualizacji nie robił. On je tylko przedstawiał. Był jak hostessa 🙁

  8. GW i Fakt tez niedługo znikną. Nie byłoby OBOWIĄZKU przychodzenia na stadion, a jedynie prawo do wejścia „za darmo”. Z resztą to są luźnie pomysły, żeby złapać inną perspektywę niż ta ciągła beznadzieja.

 1. Teraz to jedyna nadzieja w miescie …jusz pisalem moze zrobic z nimi wywiad i wprost zapytac czy chca pomoc i kiedy konkrety bo niedlugo klubu niebedzie ….pilkarze powoli zaczynaja odchodzic…i miasto niebedzie mialo kogo reanimowac….wtedy sie dowiemy czy chca pomoc czy nie…niema co sie wiecej w kotaka i myszke bawic…

Dodaj komentarz