Mierzejewski nadal w Chinach. Zub w Žalgirisie

Marek Zub został nowym trenerem wicemistrza Litwy i zdobywcy tamtejszego pucharu – Žalgirisu Wilno. Na stanowisku zastąpił Valdasa Urbonasa, którego wybrano na selekcjonera reprezentacji Litwy. Co ciekawe obaj panowie byli wymieniani jako wśród kandydatów do objęcia stanowiska selekcjonera litewskiej kadry. 

Jesienią Zub prowadził Toboła Kostanaj, z którym zajął trzecie miejsce w ekstraklasie Kazachstanu. W przeszłości Zub prowadził już klub z Wilna – w latach 2012-14 wywalczył z nim dwa mistrzostwa kraju, trzy puchary krajowe oraz superpuchar.

Donatas Nakrošius, sędzia Marcin Szczerbowicz i Daniel Choroś

Jeśli już przy Litwie jesteśmy. Donatas Nakrošius odszedł z Olimpii Grudziądz. W siódmym zespole I ligi występował przez ostatnie pół roku. W tym czasie zagrał w 20 meczach II ligi. Chwilę później okazało się, że Nakrošius znalazł nowego pracodawcę. Będzie nim Górnik Łęczna, również I-ligowiec.

Adrian Mierzejewski

Na koniec informacje z Chin. Adrian Mierzejewski został nowym zawodnikiem Chongqing SWM. Polak przeniósł się tam z Changchun Yatai (w poprzednim sezonie rozegrał 19 spotkań i strzelił 3 gole w chińskiej ekstraklasie). Nowy klub Polaka zeszły sezon zakończył na 13. miejscu w chińskiej ekstraklasie.

Źródło: własne / 90minut.pl / Górnik Łęczna

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Mierzejewski nadal w Chinach. Zub w Žalgirisie

Dodaj komentarz