Minimalna porażka z Ruchem

Niestety Polonia przegrała kolejny mecz towarzyski z II – ligowcem, tym razem lepszy okazał się Ruch Chorzów. Nasi zawodnicy mogą być rozczarowani po tym spotkaniu. Zmarnowali kilka niezłych okazji, a rywal bramkę zdobył po fantastycznym uderzeniu z dystansu.

Polonia rozpoczęła mecz w najmocniejszym składzie i od początku ruszyła do ataku. Jednak dośrodkowania w 2 i 6 minucie pewnie wyłapał bramkarz rywali. W 4 minucie „Czarne Koszule” wykonywały też rzut wolny, ale piłkę głową wybił jeden z obrońców. W 15 minucie znów zaatakowali poloniści, ale jeden z naszych zawodników minął się z piłką po niezłym dośrodkowaniu. W 17 minucie mogło być 1:0 dla Polonii, ale w sytuacji sam na sam górą był golkiper Niebieskich. Pod bramką Jana Balawejdera groźniej zrobiło się dopiero w 27 minucie, ale centrostrzał minął naszą bramkę. 10 minut później rywali podeszli pod naszego bramkarza wysokim pressingiem, w efekcie Balawejder wybił piłkę na aut. Przed przerwą poloniści mogli wyjść na prowadzenie, ale po zamieszeniu w polu karnym skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Piotr Giel i Daniel Choroś

W 51 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Krystian Pieczara, ale piłka wpadła prosto w ręce golkipera Ruchu. 5 minut później znowu dał o sobie znać nasz najlepszy strzelec, niestety fenomenalna interwencja bramkarza uchroniła Niebieskich przed stratą bramki. Przeciwnicy odpowiedzieli w 60 minucie niecelnym strzałem z dystansu. 7 minut później próba rywala był już lepsza, ale na posterunku stał Balawejder. W 81 minucie śląski zespół wyszedł na prowadzenie, po uderzeniu z dystansu Piotra Giela. 5 minut później mogło być 2:0, ale rywal w dobrej okazji przestrzelił. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Ruchu.

13.02.2019 – Uniejów
Ruch Chorzów – Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Polonia: Jan Balawejder – Arkadiusz Zajączkowski, Przemysław Szabat, Sebastian Kobiera, Piotr Maślanka – Mateusz Małek, Krystian Przyborowski, Marcin Kluska, Cezary Sauczek – Bartosz Wiśniewski – Krystian Pieczara. Grali także: Bartosz Kowalczyk, Adrian Sołoducha, Wiktor Babiński, Szymon Kamiński, Kacper Wasilewski, Mamadou Barry.

Źródło: własne / ruchchorzow.com.pl

8 thoughts on “Minimalna porażka z Ruchem

1. Na oficjalnej stronie jest skrót meczu.W pierwszej połowie kilka ciekawych zagrań, sytuacji. Najbardziej co mnie zdziwiło na nagraniu to 6min 30sek, rzut wolny dla Polonii do którego ustawiają się Kluska i Pieczara i kto ma go strzelać decyduje gra: kamień, papier, nożyczki 🙂

1. Może to talent na miarę Olisadebe (oczywiście mając na uwadze inną pozycję na boisku) który odpali na pół roku, sprzedamy na kilka mln euro….