Vencevičius oficjalnie trenerem U-21 Litwy

Na oficjalnej stronie federacji litewskiej pojawiła się informacja o powołaniu na trenera reprezentacji Litwy U-21 Donatasa Vencevičiusa

O takim scenariuszu informował jeszcze w styczniu litewski dziennikarz Lukas Gintautas z portalu futbolas.lt. Jak widać poniżej jego doniesienia potwierdziły się.

Donatas Vencevičius

Vencevičius ostatnio był asystentem trenera Wigier Suwałki –Ariela Jakubowskiego, został nowym selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Litwy. 45-latek będzie teraz łączył obie funkcje.

Litewski środkowy pomocnik reprezentował barwy Polonii w latach 1997-1999 (z półroczną przerwą na grę w Górniku Łęczna). Ma w dorobku 33 ligowe mecze dla „Czarnych Koszul” (gol w meczu z Wisłą Kraków), w tym jedno spotkanie na wagę tytułu mistrza Polski 2000.

Gintautas w swoich przewidywaniach wymieniał także Marka Zuba. Były piłkarz Polonii finalnie nie poprowadzi litewskiej S-kadry. Zub, ceniony na Litwie, przegrał z Valdasem Urbonasem, trenerem Žalgirisu Wilno.

Źródło: własne / lff.lt / Wigry Suwałki

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz