Stokowiec i Michniewicz trenerami 2018 roku

Byli trenerzy „Czarnych Koszul”, Piotr Stokowiec i Czesław Michniewicz zostali wybrani najlepszymi szkoleniowcami minionego roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”.  

Stokowiec w barwach „Czarnych Koszul” występował w latach 1994-1995 i 2003-2006. Łącznie rozegrał 73 spotkania w barwach Polonii. Trenerem pierwszego zespołu po raz pierwszy został w 2011 roku. Jednak już po jednym spotkaniu został zwolniony. W sezonie 2013/2013 ponownie przejął pierwszą drużynę Polonii. Sezon zakończył na 6 miejscu (po rundzie jesiennej Polonia znajdowała się na 3 miejscu). Był to ostatni sezon Polonii w Ekstraklasie. Wcześniej Stokowiec był asystentem Pawła Janasa i Theo Bosa. Pracował również w sztabie szkoleniowym José Marí Bakero. Obecnie prowadzi Lechię Gdańsk, która po rundzie wiosennej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Michniewicz przy Konwiktorskiej pracował pół roku. Trenerem Polonii został 28 marca 2012. W debiucie pokonał przy Konwiktorskiej Śląsk Wrocław (późniejszego mistrza Polski) 3:0. Aktualnie prowadzi kadrę reprezentacji Polski do lat 21, z którą w zeszłym roku awansował na mistrzostwa Europy.

źródło: własne / sport.tvp.pl

Author: Robe6

Dodaj komentarz