Kolejna runda wieści o Jakubiaku

Dzisiejszy dzień przyniósł nam kolejne wieści dotyczące wsparcia Marka Jakubiaka, które to poseł chce udzielić warszawskiej Polonii. Szczegóły w środku niusa. 

Pierwsze przyszły za sprawą redaktora Roberta Mazurka, który w RMF podpytał gościa o tematykę „Czarnych Koszul”. Wypowiedź w filmiku:

Poseł na łamach RMF-u zdradził, że spotka się z władzami Miasta i będzie poruszał tematy Polonii (ale i Skry). Jakubiak twierdzi, że Warszawę stać na to żeby utrzymać klub z Konwiktorskiej 6.

Po południu mogliśmy posłuchać audycji „Runda pytań” w Radiu Warszawa z właścicielem BRJ. Padło w niej więcej szczegółów dotyczących działań Jakubiaka, które mają dotyczyć pomocy Polonii.

Jakubiak twierdzi, że nie będzie dobrodziejem Polonii. Nie zamierza wkładać własnych pieniędzy w odbudowę klubu. Zamierza za to wykorzystać swoją pozycję do pomocy. – Do problemu trzeba podejść kompleksowo, bo Polonii na razie brakuje przychodów. Poseł nie zamierza się angażować finansowo ze względu na to, że kiedyś angażując się w MKS Ciechanów poniósł fiasko. Według niego to tylko rolowanie problemów, które nie rozwiązuje kłopotów „Czarnych Koszul”.

Z rozmowy dowiedzieliśmy się, że właściciel BRJ rozmawia o Polonii na wielu szczeblach. Spotykał się z politykami (wkrótce także z ministrem sportu) i ludźmi rządzącymi Warszawą. Jakubiak deklaruje także zrobienie sporego „szumu” wokół klubu. Według niego podobnego zdania są wszyscy wiceprezydentowie miasta. Teraz trzeba te rozmowy przekuć w wymierne efekty. – To są obowiązki miasta. Polonia powinna być miejskim klubem sportowym – twierdzi Jakubiak i dodaje, że Miasto spokojnie powinno poradzić sobie z wyprowadzeniem klubu III-ligowego na prostą. Jakubiak twierdzi, że nie zamierza na „Czarnych Koszulach” zbijać kapitału politycznego. Chce pokazać, że Warszawę stać na dwa topowe kluby.

Poseł dość jasno określił sytuację zarządzającej Polonii spółki – (…) ona jest nic nie warta, ona ma kapitał, który zużyła i  nie ma tak naprawdę żadnego majątku. Nie ma o czym rozmawiać. W jego opinii konieczna jest naprawa strukturalna z udziałem Miasta. Polonia potrzebuje ok. 200 tys. zł miesięcznie do funkcjonowania. Poseł Federacji dla Rzeczpospolitej namawia do ostrego lobbowania prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego w kwestii Polonii. Boi się, że problemy „Czarnych Koszul” mogą być spowodowane jakimś czarnym scenariuszem, z gruntami w tle (podobnie jak w przypadku Skry).

– Nie przyjedzie rycerz na białym koniu, który przyjedzie ratować ku uciesze kibiców jakiś sport. Tu jest rola państwa i tu jest rola miasta. Moja rola jako posła Rzeczpospolitej, a jestem w tym skuteczny, to wywarcie takiego logicznego ciągu zdarzeń, żeby Polonia wreszcie stanęła na nogi i miała zapewnione pewne finansowanie – powiedział Jakubiak, który mocno zaangażował się.

Źródło: własne / RMF FM / Radio Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

25 thoughts on “Kolejna runda wieści o Jakubiaku

  1. Ja im dobrze życzę, dlatego polecam schłodzić głowę i poczekać na rozwój sytuacji. A jak myślisz Krecie – gdzie im zaczną płacić ? Dam ci prosty przykład: Marczak ma płacone w … Wołominie, gdzie kontynuuje swą karierę, karierę przez duże K.
   Inni nawet takich propozycji pewnie nie dostaną *
   * nie dotyczy Krystiana Pieczary.

  2. Na co mamy czekać my i oni ? Na jaki rozwój sytuacji ? Co pół roku jest problem z kasą, teraz pan Jakubiak deklaruje jak to on nie pomoże Polonii, a jak się skończyło to właśnie widać. Zwykła polityczna gadka-szmatka, już pomijam, że w czasie debaty na Legii mówił o tym, że miasto nie powinno finansować prywatnie zarządzanych klubów.

  3. Nie chcesz czekać to wykładaj co miesiąc po kilkaset tysięcy złotych. Nie chcesz / nie możesz wykładać to przepraszam za to co napiszę – rajfurzysz, jak na Różycu.

  4. No tak, wszystko jest ok, czekajmy na rozwój sytuacji i zaklinajmy rzeczywistość.

  5. Nie czekaj, nie zaklinaj tylko działaj. A właściwie zasypuj w te pędy doły finansowe.
   Od truizmów, które piszesz nie ma żadnego przełożenia na konkrety.

 1. W sumie się to klei. Wiemy, że spółka nie działa, a wchodzenie w nią nie ma sensu na tym poziomie. Polonia mimo tego, że jest na skraju upadku to duże przedsięwzięcie – kasa za wynajem może wykończyć każdego. Bez ułożenia się z Trzaskowskim nie będzie piłki. Miasto miało dołożyć się do interesu.

  Wydaje mi się, że skoro gada z posłami, to może jakaś spółka państwowa nas wesprze. Faktycznie skutecznie rozpętał szum w okół nas. Dawno tak dużo o Polonii nie było. Ja nie skreślam jeszcze tego. Mam nadzieję, że będzie dobrze!

  1. Priorytetem magistratu ma być podobno sieć darkumów w ramach systemu park&ride.

 2. Szkoda, że nie zaangażuje swoich własnych pieniędzy, liczyłem na to…na samych miejskich pieniądzach, jeśli się w ogóle pojawią, daleko nie zajedziemy, choć dobre byłoby i to. Ale i tak trzeba być wdzięcznym, że dzięki niemu jest głośno o Polonii i może coś dobrego z tego wyjdze.

  1. Przyznał, że takimi środkami nie dysponuje. Nie jest mitomanem, który roztoczy wizję i ucieknie. Jego wizja jest spójna, oczywiście chcielibyśmy, aby zmaterializowała się jak najszybciej, ale jej zafunkcjonowanie musimy poczekać.
   Oby niezbyt długo.

 3. Ja jestem z Jakubiakiem ,kibicuje mu jak moge dopuki bedzie walczyl o nas nic zlego o nim niepowiem.
  Uwazam ze ma racje …..jezeli relacje z miastem pszywroci do normalnych …ze w koncu miasto dostrzeze problem ze oprucz zieleniny jusz tu nic niezostalo …kiedys na szczeblu centalnym bylo 6 /7 druzyn w pilke nozna plus inne dystypliny w tym dwie Polonie w kosza i co zostalo….
  Dopuki miasto niezacznie nas traktowac jak inne miasta i zielenine doputy nicht sie nami niezainteresuje …jezeli miasto ma nas traktowac jak do tej pory to nawet jak sie znajdzie sponsor to wczesniej czy pozniej skoczy jak dojony krokodyl…

 4. Ciekawy jestem czy taka deklaracja przełozy się na to że inni przestaną sie pietrać przed wejsciem w dotowanie piłki przy K6. Prezes nam działa z takim powerem że Poniedzielski przy nim to ma adhd. Ciągle po obwodzie śmiga ten nowy stadion. tutaj na jednego możnego nie ma chyba co liczyć, do momentu dotarca do ligi gdzie placą za pokazywanie w tv trzeba mieć kilka źródełek.

 5. Poprawa infrastruktury:Tak
  Przekazywanie miejskich pieniędzy na pensje kopaczy i działaczy:Nie
  Taka moja opinua i dotyczy wszystkich drużyn piłkarskich, siatkarskich, koszykarskich i innych.
  Brak pieniędzy na K6 to nie wina SKLW czy innych stowarzyszeń, bo nie wierzę, że ludzie na poziomie boją się bojkotów nielicznej grupy.Zresztą jeśli poczytać legijne fora to 95% kibiców uważa oświadczenie SKLW za dno.
  Niechęć została nakręcona przez tzw. grupy kibicowskie obu stron.Ja tam nie nam nic przeciwko,żeby ludzie swobodnie w barwach swoich klubów.

  1. Może od razu – nie biorę jakichś apanaży od MJ z tego tytułu. Liczyłem na więcej, ale po przespaniu się z problemem mam nadzieję, że szum medialny może nam pomóc. Pomógł Wiśle Kraków, może i my trochę skorzystamy.
   Co z tego wyniknie… Na przełomie dwóch tygodni było tyle twistów, że może coś niespodziewanego się jeszcze wydarzy.

  2. Myślę, że Polonia potrzebuje ludzi, których cele deklarowane są takie same jak cele prawdziwe. Tylko tyle.

  3. Kmicic
   (….)Myślę, że Polonia potrzebuje ludzi, których cele deklarowane są takie same jak cele prawdziwe. Tylko tyle.(….)
   PROŚCIEJ NIE DA SIĘ UJĄC ODPOWIEDZI : DLACZEGO POLONIA ZNAJDUJE SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI JAK OBECNIE ?

 6. skoro kanalizacja ma od miasta inkasować z racji promocji półtorej banki to i Polonia powinna ten hajs jaki by on nie był móc wykorzystać wedle największych potrzeb choć nie powinno być to oparcie dla budżetu. Jesli prawiło by to kondycje finansową w początkowym okresie idzie to zrozumieć, jesli powstanie stadion jako wędka, a nie ryba to też trzeba umiejętnie umieć użyć tego narzędzia. to ze nasz zarząd działa jak działa nie powinno miec wpływu na dotacje miejskie dla klubu (nie powinni nas utrzymywać ale łagodzić pewne niedociągnięcia) .

Dodaj komentarz