Dopiero rozpoczyna się zimowy okres przygotowawczy w III lidze, a Sokół Aleksandrów Łódzki powoli domyka kadrę na rundę wiosenną. Jeszcze przed świętami w klubie pożegnano 4 zawodników (Damian KupiszFilip MatuszczykPaweł Lipiec Damian Knera), którzy jesienią przebywali na boisku bardzo mało. Dzisiaj natomiast lider dokonał trzech solidnych wzmocnień.

Do klubu dołączył Bartłomiej Rakowski, mający za sobą udaną rundę w Unii Skierniewice. Młodzieżowiec był podstawowym zawodnikiem i tworzył najszczelniejszą obronę III ligi.

Dwaj pozostali piłkarze jesienią grali w Lechii Tomaszów MazowieckiBartłomiej Maćczak, również młodzieżowiec, zagrał we wszystkich meczach i strzelił 5 bramek. Sezon wcześniej napastnik 20 razy pojawiał się na 1 ligowych boiskach w barwach Odry Opole. Razem z nim do Sokoła dołączył bardziej doświadczony piłkarz – 26 letni Jakub Rozwandowicz. Zawodnik formacji ofensywnej jesienią zagrał 15 spotkań i zdobył 2 gole. Rozwandowicz w Lechii występował od wiosny 2014/2015 i w tym czasie rozegrał 128 meczów, w których 31 razy wpisywał się na listę strzelców.

Powyższy ruchy jasno pokazują, że Sokół nie odpuści w walce o awans i wyrasta on na zdecydowanego faworyta. Lider pozyskał trzech wyróżniających się zawodników w lidze i co ważne, zrobił to bardzo szybko. Trener Sławomir Majak będzie miał ich do dyspozycji właściwie od pierwszego treningu.

Źródło: własne/90minut.pl/tssokol.pl/Michał Kiński (Twitter)