Odszedł Stanisław Kralczyński

Dziś rano w szpitalu odszedł Stanisław Kralczyński. „Siekiera” niedawno obchodził swoje 76 urodziny. O szczegółach dotyczących pogrzebu poinformujemy. 

Kralczyński związany z Polonią był od… 1952 r. Wtedy jako 10-latek obejrzał pamiętny finał Pucharu Polski pomiędzy polonistami przemianowanymi na Kolejarza Warszawa, a CWKS-em. Mecz wygrali piłkarze z K6.

Stanisław Kralczyński, Tomasz Chojecki, Piotr Dziewicki, Piotr Stańczuk
Stanisław Kralczyński (fot. archiwum rodzinne)

Przygodę z futbolem zaczynał od Farmacji Tarchomin. Później otrzymał „powołanie” do Legii. Po odbyciu służby wojskowej związał się z „Czarnymi Koszulami”, do których wypatrzył go Zdzisław Gierwatowski, a przy transferze uczestniczyli Jerzy Piekarzewski Tadeusz Stybrzyński. W III ligowej Polonii grał w latach 1965-72. W naszym klubie dorobił się też swojej ksywki, która wzięła się od potężnego uderzenia z prawej nogi.

Po zakończeniu kariery pozostał sercem przy K6. Grał w zespole old-boyów. Po legendarnym Leonardzie Szczawińskim przejął kierownictwo drużyny, z którą często wygrywał turnieje. Kralczyński prowadził także zespoły juniorów Polonii oraz drużynę rezerw. Do jego wychowanków należał m.in. Piotr Dziewicki.

Na prośbę Pana Stanisława publikujemy jego wywiad, którego udzielił naszemu portalowi.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Odszedł Stanisław Kralczyński

Dodaj komentarz