Kilka dni temu gościem programu „Loża Sportowa” był trener lidera III ligi – Sokoła Aleksandrów Łódzki – Sławomir Majak, który podsumował minioną rundę.

Trener spodziewa się ciężkiej rundy rewanżowej. Uważa, że pomimo 7-punktowej przewagi, o awans wcale nie będzie łatwo. Przeszkodzić w tym może Legionovia, Lechia i Polonia. Przy okazji  zdradził, że głośno jest o wsparciu naszego klubu przez strategicznego sponsora. Szybko jednak przyznaje, że takie plotki słyszy co pół roku, więc nie przywiązuje do nich aż tak wielkiej wagi. Majak uważa, że jeśli Sokół chce awansować, musi zimą wzmocnić kadrę. Liczy na 3-4 wzmocnienia, bardzo przydałby się drużynie także zimowy obóz przygotowawczy.

Sławomir Majak

Tłumacząc sukces z jesieni, zwrócił uwagę na świetne transfery last minute. Jak sam przyznaje, po objęciu drużyny miał spore obawy, co do nadchodzącej jesiennej rundy. Wzmocnienia w ostatnich dniach okienka i na początku sezonu pozwoliły jednak na znaczne podniesienie jakości zespołu.

Trener skrytykował też przepis o obowiązku 2 młodzieżowców na boisku. Wg niego, na placu miejsce powinni mieć najlepsi. Pochwalił natomiast Pro Junior System.

Źródło: własne / tssokol.pl