Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (10-14.11.2018 r.). Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem tego weekendu była wygrana Polonii w CLJ u-17, która zapewniła „Czarnym Koszulom” utrzymanie. Natomiast niestety nie udało się awansować rocznikowi 2001, który rozgrywki zakończył na 3 miejscu, ale w krótkiej perspektywie może okazać się to korzystne dla Krzysztofa Chrobaka.

MKS Polonia Warszawa

U-19 – Ekstraliga Mazowiecka: Unia Warszawa – Polonia Warszawa  3:0

Nie wyszedł polonistom ostatnim mecz, w którym przegrali zdecydowanie z Unią Warszawa (w pierwszym spotkaniu było 5:1 dla „Czarnych Koszul”). Porażka nie miała jednak wielkiego znaczenia, bo swój mecz wygrała Wisła Płock. W efekcie poloniści zajęli trzecie miejsce, co oznacza, że w przyszłym sezonie ponownie nie zobaczymy Polonii w CLJ.

Za klucz w niepowodzeniu można uznać pierwszy mecz z Wisłą Płock, rozgrywany na bocznym boisku, który Polonia przegrała 1:2. Przy stanie 1:1 poloniści zmarnowali dwie 100% sytuacje, a bramkę stracili grając w przewadze. Ten moment dekoncentracji okazał się w ostatecznym rozrachunku bardzo kosztowny. Niemniej „Czarne Koszule” od początku nie był faworytem. Po pierwsze, nie mogły korzystać z rocznika 2000, który w całości odszedł po minionym sezonie. Dodatkowo 5 z 7 drużyn w lidze (Znicz, Wisła, Ursus, Pogoń i Legionovia) mogło swobodnie korzystać z zawodników, którzy liznęli już seniorskiego futbolu. Ten przywilej wykorzystywały zwłaszcza Znicz i Wisła, które zajęły dwa pierwsze miejsce.

W krótkiej perspektywie z tego niepowodzenia może skorzystać trener Chrobak. Dla rocznika 2001 pozostanie w MKS na wiosnę jest właściwie bezcelowe. Zespół i tak nie może już wywalczyć awansu do CLJ, a rywalizacja w znacznie słabszej lidze (bez Wisły i Znicza) nie podniesie ich umiejętności. Większość z nich (albo nawet wszyscy) może zatem już zimą pożegnać się z MKS-em i przejść do dorosłego futbolu. Seniorska Polonia może zatem w łatwy sposób pozyskać kilku zdolnych piłkarzy, którzy jeszcze przez dwa następne sezony (a na pewno przez jeden) będą mieć status młodzieżowca, zapewniając sobie czas w wymiarze jednej rundy na wprowadzenie ich do dorosłego futbolu.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Olimpia Elbląg 3:0

W dużo lepszych humorach są młodsi poloniści. Wygrali pewnie u siebie z Olimpią Elbląg, gwarantując sobie w ten sposób utrzymanie i udział w CLJ wiosną. Duże brawa należą się zawodnikom i trenerowi Mateuszowi Dudkowi, bo drużyna była montowana na ostatnią chwilą.

W ostatniej kolejce Polonia zagra w sobotę o 16:00 na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce i musi wygrać, jeśli chce marzyć o utrzymaniu (do tego wymagane są jeszcze dwie porażki Olimpii Elbląg, która mam mecz zaległy)

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – UKS Varsovia 3:2

Ze względu na pewne 5 miejsce w rozgrywkach, po raz drugi do boju posłany został młodszy rocznik. Tym razem wypadł lepiej i udało mu się wygrać z ostatnią UKS Varsovią.

W ostatniej kolejce poloniści zagrają z Legią na wyjeździe, w sobotę o 16:00. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna sensacyjnie wygrała 4:2.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1:

Agape Białołęka – Polonia Warszawa 3:2

Niestety polonistom nie udało zrewanżować się za remis w pierwszym meczu, tym razem nie udało nawet zdobyć się punktu. W efekcie Polonia na pewno nie zajmie już drugiego miejsca.

Do rozegrania „Czarnym Koszulom” został jeszcze jeden zaległy mecz – z Legionem Warszawa. Jeśli go nie wygrają, mogą spaść nawet na 4 miejsce.

Źródło: własne / mzpn.pl / laczynaspilka.pl / llodzkifutbol.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz