Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (03-04.11.2018 r.).

MKS Polonia Warszawa

U-19 – Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – UKS Varsovia  4:1

Polonia bez większych problemów pokonała szóstą drużynę ligi – UKS Varsovię. Niestety trzy punkty zdobyła też Wisła Płock, która przed ostatnią kolejką zajmuje drugie miejsce i wyprzedza Polonię o 1 punkt.

W ostatnim meczu „Czarne Koszule” zagrają w sobotę o 11:30 na Bemowie z Unią Warszawa, która zajmuje 5 miejsce. W pierwszym spotkaniu poloniści wygrali 5:1. Wisła Płock zagra u siebie z Ursusem Warszawa i raczej ciężko spodziewać się straty punktów przez płocczan, bo rywal z Warszawy nie jest ostatnio w najwyższej formie.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 1:3

Niestety zakończyła się seria 8 meczów Polonii bez porażki i w to bardzo ważnym spotkaniu. „Czarne Koszule” przegrały u siebie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Strata punktów boli tym bardziej, że spotkanie świetnie się zaczęło dla polonistów – na prowadzenie wyszli już w 6 minucie. Z powodu przegranej nasz zespół na 2 kolejki przed końcem znów ma niewielką przewagę nad strefą spadkową – 3 punkty.

W ten weekend poloniści grają u siebie z innym rywalem w walce o utrzymanie – Olimpią Elbląg, która ma 3 oczka mniej i jeden mecz zaległy. Początek spotkania w niedzielę o 18:00 na bocznym boisku Polonia; w pierwszym meczu było 0:0. 3 punkty będą oznaczać właściwie pewne utrzymanie, przegrana bardzo zmniejszy szansę na pozostanie w CLJ.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: AP Ostróda – Polonia Warszawa 3:3

Polonia niespodziewanie straciła punkty z drugą najgorszą drużyną ligi, grającą od 36 minuty w dziesięciu, która w pierwszym meczu przegrała 0:9. Pewnym wytłumaczeniem może być jednak fakt, że w tym meczu do boju posłana została drużyna rocznika 2004, grająca na zapleczu CLJ u15. Wielkich konsekwencji ten wynik jednak nie ma, „Czarna Koszule” mają już zapewnione utrzymanie.

W najbliższej kolejce Polonia zagra z ostatnim UKS-em Varsovia Warszawa, spotkanie odbędzie się w środę 14 listopada o 16:00 na bocznym boisku Polonii. W pierwszym meczu było 3:0 dla naszej drużyny.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1:

Polonia Warszawa – Legion Warszawa 3:0

Polonia wygrała z przedostatnią drużyną w lidze i dzięki temu traci tylko 3 punkty do drugiej Marcovii, która ma jednak jeden mecz więcej rozegrany. Niestety nawet drugie miejsce nie da awansu.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zagrają w sobotę o 11:00 na wyjeździe z Agape Białołęka. W pierwszym meczu było 2:2.

IV liga okręgowa E2 Orlik Grupa 4: ATP Warszawa II – Polonia Warszawa 10:3

Trwa fatalna seria najmłodszych zawodników. W ostatniej kolejce przegrali 4 raz rzędu, ponownie bardzo wysoko. Porażka boli tym bardziej, że rywal zajmował ostatnie miejsce i jest to dla niego 1 wygrana.

Poloniści zakończyli rozgrywki na przedostatnim miejscu.

Źródło: własne / mzpn.pl / laczynaspilka.pl / llodzkifutbol.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz