Przełamanie rezerw

Po dwóch meczach bez wygranej, Polonia II nareszcie odniosła zwycięstwo. Dzisiaj rezerwy, wzmocnione tylko 5 zawodnikami pierwszego zespołu, pokonały 3:0 Wisłę Maciejowice. Trzy punkty są tym ważniejsze, że w tej kolejce przegrał OKS Otwock, a Rozwój Warszawa tylko zremisował.

Od początku meczu Polonia II wyglądał lepiej, przewyższała rywala kulturą gry. Rezerwy grę opierały głównie na skrzydłach i jedna z takich akcji przyniosła gola. Po wrzutce Bartosza Otulaka z prawej strony i małym zamieszaniu do piłki dopadł Wiktor Babiński, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce. Trafienie nie zmieniło obrazu meczu, Polonia do końca połowy nadal przeważała. Rywal nie miał pomysłu na sforsowanie dobrze grającej obrony „Czarnych Koszul”, a dodatkowo narażał się na groźne kontry. Żadna z nich nie przyniosła niestety bramki.

W drugiej połowie w 65 minucie na boisku pojawił się, powracający po kontuzji, Marcin Tomczykowski. Napastnik szybko potwierdził swoją klasę i już 4 minuty po wejściu na koncie miał trafienie, nie pomylił się w sytuacji sam na sam po ładnym prostopadłym podaniu. W 81 minucie Tomczykowski strzelił drugą bramkę. Piłkę wystawił mu Piotr Śledziewski, a napastnik, mając masę miejsca przed bramką rywala, nie miał problemu z pokonaniem bramkarza. Polonia zasłużenie wygrała mecz, Tomasz Gnypek był właściwie bezrobotny, i zmniejszyła stratę do miejsca premiowanego awansem do 3 punktów.

23.09.2018, Warszawa
Polonia II Warszawa – Wisła Maciejowice 3:0 (1:0)
bramki: Wiktor Babiński 12, Marcin Tomczykowski 69 i 81

Polonia II: Tomasz Gnypek – Szymon Kamiński, Tomasz Kacperkiewicz, Filip Pyśniak (55. Jan Kozakiewicz), Bartosz Otulak (70. Hubert Nowakowski) – Jakub Kamiński (65. Marcin Tomczykowski), Maciej Cichocki, Edgar Ghazaryan (55. Witold Prokopczyk), Adrian Sołoducha, Wiktor Babiński – Piotr Śledziewski

Author: muchomor

1 thought on “Przełamanie rezerw

Dodaj komentarz