Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów Polonii w miniony weekend.

MKS Polonia Warszawa

U-19 – Ekstraliga Mazowiecka: Zespół u-19 Polonii walczy o powrót do CLJ. Pierwszym niezbędnym warunkiem do osiągnięcia tego celu jest zajęcie na koniec jesieni pierwszego lub drugiego miejsca w 8-drużynowej lidze. Niestety w zeszłej kolejce nasza drużyna przegrała 1:2 z Wisłą Płock, tracąc bramkę podczas gry w przewadze i nie wykorzystując dwóch 100% okazji. W ten weekend poloniści znów stracili punkty, remisując na wyjeździe z UKS-em Varsovia. Rywal po 5 meczach miał tylko 4 punkty, ale tydzień temu jako pierwszy zatrzymał MKS Znicz Pruszków (było 1:1). Polonia po 6 meczach zajmuje 4 miejsce z 10 punktami, mając dwa punkty straty do Ursusa Warszawa i Wisły Płock (5 rozegranych spotkań) oraz 3 punkty do Znicza Pruszków (5 rozegranych spotkań)

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia w 5 kolejce odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem nasz zespół pokonał na wyjeździe ŁKS Łódź 3:0 i po 5 kolejkach z 6 punktami zajmuje 4 miejsce w 8-drużynowej tabeli.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Polonia wygrała drugi mecz z rzędu, w sobotę młodzi piłkarze rozgromili na własnym boisku AP Ostróda 9:0. Po 5 meczach „Czarne Koszule” z 6 punktami zajmują 5 miejsce w 8-drużynowej lidze.

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1: W tym sezonie Spółka uruchomiła kolejny rocznik – 2002. Drużyna trenowana przez Łukasza Chmielewskiego zgłoszona została do rozgrywek juniorskich A1, czyli dla roczników 2000 i 2001. Polonistom rywalizacja ze starszymi przeciwnikami nie przeszkadza. W pierwszym spotkaniu, tydzień temu, „Czarne Koszule” zremisowały na wyjeździe 1:1 z UKS-em Bródnu, które wygrało w dwóch pierwszych kolejkach (Polonia wtedy pauzowała). W miniony weekend Polonia rozbiła na własnym boisku RKS Mazur Radzymin 6:1.

IV liga okręgowa E2 Orlik Grupa 4: Rocznik 2009 po 2 meczach miał na swoim koncie 3 punkty. Młodzi poloniści w pierwszym meczu przegrali 4:6 z KS Zwar II Warszawa, a w drugiej kolejce pokonali 4:2 KS Ursynów Warszawa. W trzecim spotkaniu młode „Czarne Koszule” ponownie wygrały, pokonując 6:3 UKS BSS Irzyk II

Author: muchomor

2 thoughts on “Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

  1. Ciekawe jest to info o uruchomionej przez spółkę drużynie z rocznika 2002. Skąd wywodzą się zawodnicy z tej drużyny? Skąd spółka ich pozyskała? Skoro to rocznik 2002, to mają po 16 lat, a więc już całkiem dojrzała młodzież. Czy są tam jacyś potencjalni przyszli zawodnicy I lub II drużyny? Z góry dzięki za info!

Dodaj komentarz