W nawiązaniu do wczorajszego wpisu możemy zacząć rozszyfrowywanie nazwisk pierwszych potencjalnych piłkarzy Polonii na przyszły sezon. 

W ostatnim wpisie informowaliśmy o pojawieniu się Andrzeja Krajewskiego. Dziś do tej grupy możemy dorzucić jego kolegę z Grodziska Mazowieckiego, Sebastiana Małkowskiego. Obrońca z rocznika ’96 przed występami w Pogoni grał w Dolcanie Ząbki.

Treningi z Polonią po zerwaniu więzadeł odbył Jakub Cesarek, który drugi raz spróbuje dołączyć do ekipy „Czarnych Koszul”. Przypominamy, że 25-latek po powrocie z zagranicznego wojażu do niemieckiego FC Gütersloh 2000 trenował z Polonią po zakończeniu rundy jesiennej. Niestety wspomniany wyżej uraz wyłączył go z gry w piłkę. W tym okienku trzymamy kciuki za lepsze wejście do zespołu.

Adrian Sołoducha

Czteroosobową grupę z rocznika ’99 wysłał również MKS. Najstarszy rocznik akademii reprezentowali lewy obrońca Szymon Kamiński, dwaj środkowi pomocnicy Adrian Sołoducha i Kacper Wasilewski oraz stoper mogący grać na prawej obronie – Arkadiusz Zajączkowski.

W grupie zawodników, których polecał Emil Kot (projekt „Ty też masz szansę”) znalazł się Patryk Kostrzanowski, który może grać na pozycji defensywnego pomocnika lub prawego obrońcy. Wychowanek Legii w przeszłości grał dla Romnity Gołdap, Bugu Wyszków, Victorii Sulejówek i Drukarza Warszawa. Były współpracownik Piotra Dziewickiego scharakteryzował Kostrzanowskiego jako zawodnika podobnego stylem do Michała Oświęcimki. Mimo wzrostu super skoczność i timing, dobry odbiór no i zawzięta jednostka. Według Kota piłkarz miał trafić do Polonii zimą, ale plany popsuła kontuzja.

Podczas dzisiejszych zajęć do wspomnianych wczoraj zawodników „ze starej gwardii” powinien dołączyć Sebastian Olczak Tomasz Chałas.