Cesarek, Olczak, CLJ-tka i nowi

W nawiązaniu do wczorajszego wpisu możemy zacząć rozszyfrowywanie nazwisk pierwszych potencjalnych piłkarzy Polonii na przyszły sezon. 

W ostatnim wpisie informowaliśmy o pojawieniu się Andrzeja Krajewskiego. Dziś do tej grupy możemy dorzucić jego kolegę z Grodziska Mazowieckiego, Sebastiana Małkowskiego. Obrońca z rocznika ’96 przed występami w Pogoni grał w Dolcanie Ząbki.

Treningi z Polonią po zerwaniu więzadeł odbył Jakub Cesarek, który drugi raz spróbuje dołączyć do ekipy „Czarnych Koszul”. Przypominamy, że 25-latek po powrocie z zagranicznego wojażu do niemieckiego FC Gütersloh 2000 trenował z Polonią po zakończeniu rundy jesiennej. Niestety wspomniany wyżej uraz wyłączył go z gry w piłkę. W tym okienku trzymamy kciuki za lepsze wejście do zespołu.

Adrian Sołoducha

Czteroosobową grupę z rocznika ’99 wysłał również MKS. Najstarszy rocznik akademii reprezentowali lewy obrońca Szymon Kamiński, dwaj środkowi pomocnicy Adrian Sołoducha i Kacper Wasilewski oraz stoper mogący grać na prawej obronie – Arkadiusz Zajączkowski.

W grupie zawodników, których polecał Emil Kot (projekt „Ty też masz szansę”) znalazł się Patryk Kostrzanowski, który może grać na pozycji defensywnego pomocnika lub prawego obrońcy. Wychowanek Legii w przeszłości grał dla Romnity Gołdap, Bugu Wyszków, Victorii Sulejówek i Drukarza Warszawa. Były współpracownik Piotra Dziewickiego scharakteryzował Kostrzanowskiego jako zawodnika podobnego stylem do Michała Oświęcimki. Mimo wzrostu super skoczność i timing, dobry odbiór no i zawzięta jednostka. Według Kota piłkarz miał trafić do Polonii zimą, ale plany popsuła kontuzja.

Podczas dzisiejszych zajęć do wspomnianych wczoraj zawodników „ze starej gwardii” powinien dołączyć Sebastian Olczak Tomasz Chałas.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

10 thoughts on “Cesarek, Olczak, CLJ-tka i nowi

  1. Dodam tylko, że Wiśnia chce zostać. Muszą się dogadać finansowo. Trzymam kciuki, bo tu jest ważny i zdecydowanie potrzebny!

 1. To jeszcze o Sauczku. Ostatnio był ze dwa tygodnie temu widziany w Chojniczance. Ale oni pewnie byli nim zainteresowani w tzw. gratisie i w dodatku jego statusem młodzieżowca. Pani hrabianka jak wiemy coś tam podrzuciła więc spółka spłaciła Sauczka i związała go ze sobą. I nastąpiła cisza w temacie.
  Nie wiadomo, czy spółka szuka usilnie możliwości jego sprzedaży, czy ma kupca, czy zezwala na jakieś testy ?
  Chłopak chyba nie miał zbyt długiej przerwy wypoczynkowej po rozgrywkach jeśli w ogóle ją miał. Oby go testy „nie zepsuły”. Przypomina mnie się casus Kusia sprzed lat kilkunastu, który był na siłę transferowany, testowany ponad siły poprzez ponoć dwie trzy gry dziennie i kolano szlag trafił. Oby nie „zepsuli” w ten sam sposób chłopaka.

  1. Kusia transferowali, a Sauczek szuka nowego klubu, bo chce się rozwijać i dostawać kasę… Tu nie ma analogii :p

 2. Gdyby wszyscy wymienieni podpisali, to da się tym grać, co więcej nie będzie zbyt wielkiej różnicy w stosunku do ostatniej rundy.

  bramkarz – Krajewski, Zajączkowski, Wojdyga, Maślanka – Małek, Zembrowski, Sołoducha, Wiśniewski, Wilanowski – Pieczara

  Myślałem, że będzie to wyglądało dużo gorzej.

 3. Przepraszam, nie kapuję tego. Nie mamy kasy przez 3 miesiące. Tracimy szansę na awans, klub puszcza za darmo kilku czołowych graczy ale jak jest chętny na Sauczka to nagle znajduje sie kasa na uregulowanie zaległości. To jest kpina w żywe oczy z kibica i z graczy. To ci zostali będa grać za mniejsze pieniadze czy jak ? Z tych młodych nie zrobimy awansu, najwyżej górna połówka tabeli oczywiście na wiosnę . O ile mi ktoś wyjasni – SĄ PIENIĄDZE CZY ICH NIE MA ? Bo miesiac temu ich nie było a teraz ?

Dodaj komentarz