Cimek wraca do Wałbrzycha

Dowiedzieliśmy się, że Michał Oświęcimka jesienią nie będzie występował przy K6. „Cimek” wraca do swojego macierzystego kluby, Górnika Wałbrzych. 

Oświęcimkę podczas barażów do II ligi „wypatrzył” trener Igor Gołaszewski. Wychowanek Górnika grał dla beniaminka z dużym zaangażowaniem, którym zaskarbił sobie wielki szacunek i sympatię fanów „Czarnych Koszul”. Na drugoligowych boiskach Oświęcimka zagrał 26 spotkań. W meczu wyjazdowym z Polonią Bytom (1:1) zdobył bramkę ratującą dla „Dumy Stolicy” punkt.

Michał Oświęcimka

Po spadku defensywny pomocnik nie miał zbyt dobrego powrotu na trzecioligowe boiska. Po spotkaniu z GKS-em Wikielec zerwał więzadła krzyżowe i musiał pauzować do spotkania z Sokołem Aleksandów Łódzki. W aktualnym sezonie rozegrał 12 spotkań (i jedno pucharowe przeciwko Sokołowi Ostróda). W derbach z Ursusem strzelił jedyną bramkę w tym sezonie. Kilkukrotnie na wiosnę wsparł też zespół rezerw.

Polonia do tej pory się do mnie nie odezwała, więc na pewno się nie pojawię na pierwszych zajęciach – powiedział nam „Cimek” i dodał, że: – Na pewno przyjadę na jakiś mecz Polonii!

„Cimek” wróci najprawdopodobniej do Górnika Wałbrzych, którego jest wychowankiem. Zespół z Wałbrzycha poprzedni sezon zakończył na piątym miejscu w IV lidze dolnośląskiej.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

9 thoughts on “Cimek wraca do Wałbrzycha

 1. Powodzenia Cimek!
  Bardzo sympatyczny i poukładany z ciebie gość, dzięki za charakter, walkę i ambicję.

  Swoją drogą jak to jest, że nikt się do niego nie odezwał?
  Trochę to niepokojące, Czy ktoś ma w ogóle nad tym kontrolę, czy my już nad tym nie panujemy?
  Całe szczęście, że pan Chrobak został w klubie.. Jak dla mnie to w tym momencie jedyna nadzieja.

 2. Cimek, dzięki za walkę. Życzę szybkiego awansu Górnika Wałbrzych na należne mu miejsce na szczeblu centralnym.

  Dziękuję za coś jeszcze, czego być może nie wszyscy zauważyli. Cimek grał do końca w A-klasie, pomagając utrzymać zespól na tym szczeblu rozgrywkowym. Grał, strzelał bramy, na tym szczeblu rozgrywkowym wyglądał, jak profesor. I się nie brzydził…

 3. Czy leci z nami pilot ? Jak widać nawet Nasz Trener nie może wiele zdziałać . Inna sprawa czy Oswiecimka mu pasował bo coś mi się wydaje ze nie. Obstawiam ze będziemy grali z 7 juniorami 17 -19 lat i 4 seniorami. Obyśmy się utrzymali

  1. Tylko też ciekawe, z jakimi juniorami, bo Ci najlepsi z MKS-u uciekają do wyższych lig.

  1. W pamięci mi utkwiło, że często starał się urywać i przez to Warta miała łatwiej na skrzydłach. To ewidentnie nie była jego pozycja.

 4. Ja chciałbym od siebie bardzo podziękować Panu Michałowi, szczególnie za pokazanie, że samym zaangażowaniem można bardzo dużo zdziałać na boisku.
  Oczywiście ma w swym zawodowym portfolio spadek z nami z II ligi, co jednak nie tylko niego obciąża.
  Na Konwiktorskiej będzie pamiętany nie za ten spadek, a za serce, które zostawiał na boisku.
  Powodzenia na nowej sportowej drodze i do zobaczenia gdzieś na piłkarskim szlaku.

Dodaj komentarz