Dowiedzieliśmy się, że Michał Oświęcimka jesienią nie będzie występował przy K6. „Cimek” wraca do swojego macierzystego kluby, Górnika Wałbrzych. 

Oświęcimkę podczas barażów do II ligi „wypatrzył” trener Igor Gołaszewski. Wychowanek Górnika grał dla beniaminka z dużym zaangażowaniem, którym zaskarbił sobie wielki szacunek i sympatię fanów „Czarnych Koszul”. Na drugoligowych boiskach Oświęcimka zagrał 26 spotkań. W meczu wyjazdowym z Polonią Bytom (1:1) zdobył bramkę ratującą dla „Dumy Stolicy” punkt.

Michał Oświęcimka

Po spadku defensywny pomocnik nie miał zbyt dobrego powrotu na trzecioligowe boiska. Po spotkaniu z GKS-em Wikielec zerwał więzadła krzyżowe i musiał pauzować do spotkania z Sokołem Aleksandów Łódzki. W aktualnym sezonie rozegrał 12 spotkań (i jedno pucharowe przeciwko Sokołowi Ostróda). W derbach z Ursusem strzelił jedyną bramkę w tym sezonie. Kilkukrotnie na wiosnę wsparł też zespół rezerw.

Polonia do tej pory się do mnie nie odezwała, więc na pewno się nie pojawię na pierwszych zajęciach – powiedział nam „Cimek” i dodał, że: – Na pewno przyjadę na jakiś mecz Polonii!

„Cimek” wróci najprawdopodobniej do Górnika Wałbrzych, którego jest wychowankiem. Zespół z Wałbrzycha poprzedni sezon zakończył na piątym miejscu w IV lidze dolnośląskiej.