Przed meczem z Mazurem Ełk

Już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 piłkarze „Czarnych Koszul” podejmą przy ul. Konwiktorskiej 6, walczący o utrzymanie w III lidze, zespół MKS-u Mazur Ełk. 

Mazur Ełk powstał w 1946 roku przy stacjonującym w Ełku 62 Pułku Piechoty. Tym samym rodowód naszych najbliższych rywali sięga wojska. Od 2015 po połączeniu Mazura z Promieniem Ełk klub występuje pod nazwą MKS Mazur Ełk. Najbardziej zaangażowani przedstawiciele ruchu kibicowskiego w Ełku nie zaakceptowali powyższego, co przyczyniło się do ich konfliktu z władzami klubu i bojkotu drużyny.

Do największych sukcesów klubu z Mazur zaliczyć można awans do 1/16 pucharu Polski w 1962 i 1969 roku. Najwyższa pozycja w rozgrywkach to rok 1986 i drugie miejsce w ówczesnej trzeciej lidze (trzeci poziom rozgrywkowy). Poza piłką nożną w klubie istnieje także sekcja bokserska.

Nasi sobotni rywale plasują się obecnie na ostatnim bezpiecznym tj. czternastym miejscu w tabeli. Co ciekawe lepiej spisują się na boiskach przeciwników niż u siebie. Z 38 zdobytych do tej pory ligowych oczek piłkarze Mazura 22 punkty zdobyli na wyjazdach.

Najskuteczniejszym strzelcem Mazura jest w tym sezonie napastnik Michał Twardowski (6 goli, w przeszłości grał w ekstraklasowej Jagiellonii Białystok). W klasyfikacji jednym golem ustępuje mu osiemnastoletni pomocnik Rafał Kalinowski, który zdobył pięć goli (wszystkie w obecnej rundzie). Najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem zespołu z Ełku jest Paweł Sobolewski, który w przeszłości grał m.in. dla „Jagi” i Korony Kielce.

W ostatnim spotkaniu piłkarze Mazura zremisowali u siebie z Pelikanem Łowicz 0-0.

Grzegorz Wojdyga

Jesienią górą była Polonia, warto przypomnieć, że trzy punkty zapewnił nam w Ełku Grzegorz Wojdyga zdobywając gola w 90 minucie spotkania na 0-1.

Fani Mazura żyją w zgodzie z kibicami Warmii Grajewo, do największych kos „Mazurowców” zaliczyć można Wigry Suwałki, Stomil Olsztyn i ŁKS Łomża.

Author: Jardel

1 thought on “Przed meczem z Mazurem Ełk

Dodaj komentarz