Majchnowicz i Pik w Cracovii

Zapadła decyzja dotycząca Filipa Majchowicza i Daniela Pika. Dwaj reprezentanci polonijnej drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów zostaną zawodnikami Cracovii. 

Informację na Twitterze podał użytkownik Janekx89. Według niego związali się z zespołem z grodu Kraka trzyletnimi kontraktami. Z naszych źródeł wiemy, że sprawa jest już pewna. Pozostały ostatnie szlify transakcyjne.

Bardzo blisko jest również transfer Eryka Galary do II-ligowej Siarki Tarnobrzeg. Sprawy powinny wyjaśnić się już wkrótce.

Źródło: własne / twitter.com

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

11 thoughts on “Majchnowicz i Pik w Cracovii

 1. Wpasują się gdzie ? Pierwsza jedenastka – nierealne i to na pewno przez najbliższy rok – dwa. Osiemnastka meczowa – także. Druga Cracovia – nie istnieje. Juniorzy Cracovii grają w CLJ – a i owszem. Ale to granie mieli i w MKS-ie Polonii. MKS więc wzmocnił swoją konkurencję. Jak tak chciał to niech tak ma. W końcu żyje z kształcenia piłkarzy i dalej z ich sprzedaży.
  Nie lepiej byłoby im dać dograć do lata w CLJ, a potem powoli wprowadzać ich do I zespołu ? Jak są dobrzy to szybko by się dali poznać w seniorskiej piłce i mogliby wtedy wyfrunąć w szeroki świat. I to za dobre pieniądze. Może nawet takie, jak Bielik dał zarobić Legii na Arsenale.
  Ale wtedy nie byłoby dziś kasy MKS-u, bo Polonia nie ma czym płacić. Lepszy wróbel w garści ( dziś ) niźli kanarek na dachu ) za parę lat ).

  1. Jeżeli nawet nie przebiją się do seniorskiej drużyny, to i tak będą mieć możliwość trenowania z seniorami, a to już dużo. Poza tym Cracovia w CLJ to lepsza drużyna niż Polonia.

  2. W tak młodym wieku chłopak powinien grać, a nie przyglądać się tzw. seniorom na treningach. Poza tym, czy ich organizmy są przygotowane do dużego seniorskiego wysiłku ? Oczywiście Cracovia stanie się jeszcze lepsza od MKS-u, a tego raczej czeka degradacja. Ale co, chłopaki potrenują sobie z seniorami Cracovii.
   Nie mój cyrk …

  3. Miałem na myśli grę w CLJ i okazyjne treningi z seniorami. Trzymanie chłopaków pod kloszem do końca wieku juniorskiego im nie służy. Im szybciej zaczną ogrywać się z seniorami, tym większa szansa na sukces.
   Linetty w Ekstraklasie debiutował w wieku 17 lat, Kownacki 16 lat, Bednarek 17 lat, Kapustka 17 lat, Bereszyński 17 lat.

  1. Tylko co z tego ma Polonia ?
   Niech mu się wiedzie jak najlepiej.
   Będzie tak zawsze, gdy Polonia nie stworzy swojej akademii.

  2. Tak, Polonia musi mieć własną akademię, najlepiej na bazie MKS-u, które ma duże know – how.

Dodaj komentarz