Nasze źródła okołoklubowe donoszą, że Polonia dogadała się z drugim piłkarzem. Oznacza, że po Krystiania Pieczarze zespół Krzysztofa Chrobaka wzmocni Maciej Wilanowski, reprezentujący ostatnio barwy II-ligowej Legionovii Legionowo. 

Maciej Wilanowski

Maciej Wilanowski

W Legionowie jesienią rozegrał 7 meczów w II lidze. W znacznej większości był jokerem. Jedyne pełne spotkanie 20-latek zaliczył w domowym meczu Legionovii z Olimpią Elbląg (0:3).

Wilanowski jest wychowankiem Unii Boryszew. Następnie grał w juniorach Polonii. W sezonie 2014/15 wraz z kolegami (m.in. Danielem Chorosiem, Marcinem Kluską, Bazylim Kokotem, Tomaszem Kuczem i Przemysławem Płachetą) dotarł do 1/2 finału mistrzostw Polski juniorów starszych. Wtedy młodzi poloniści musieli uznać wyższość Lecha Poznań (w składzie poznaniaków wystąpił Marcin Gawron, a broniący w „Kolejorzu” Adrian Szady obronił dwa rzuty karne). Później Wilanowski reprezentował barwy Pogoni Grodzisk Mazowiecki, z której trafił do Legionovii.

Obecnie, poza wspomnianą już dwójką nowych nabytków „Czarnych Koszul”, trener Krzysztof Chrobak sprawdza zawodników młodzieżowych z niższych lig oraz rozgrywającego z Białorusi. Z tej grupy rozpoznaliśmy na razie wychowanka Polonii Mikołaja Bolmowskiego, który jesienią reprezentował barwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W barwach podwarszawskiego zespołu zaliczył dwa krótkie epizody w III lidze.

Informujemy (bez apanaży), że w sklepie New Balance [link tutaj] pojawiły się spore obniżki na sprzęt polonijny.

Źródło: własne