Wkrótce konkurs na projekt stadionu Polonii!

Władze klubu na łamach strony oficjalnej relacjonują wczorajsze spotkanie w Ratuszu, podczas którego reprezentacja środowiska polonijnego spotkała się z władzami miasta w sprawie modernizacji naszego stadionu. 

Dnia 20 września 2017 r. odbyło się spotkanie Pani Prezydent Renaty Kaznowskiej ze środowiskiem Polonii w sprawie zagospodarowania terenu przy ulicy Konwiktorskiej 6.

Na wstępie przedstawiona została przygotowana przez organizatorów prezentacja dotychczasowych działań Komisji składanych na poszczególnych posiedzeniach. Przedstawiciele Polonii nie komentowali prezentacji.

Następnie przedstawiono wizualizację projektu koncepcyjnego rozbudowy stadionu na 12 tysięcy miejsc oraz plan finansowania  ze  środków budżetu Miasta. 

Pani Prezydent przedstawiła plan przygotowania Warszawy do realizacji zadania, którego pierwszym etapem będzie utworzenie konkursu na opracowanie projektu budowy stadionu w przetargu publicznym. Zostanie on ogłoszony na przełomie 2017 i 2018 roku na podstawie dokumentacji przetargowej.

Do opracowania założeń związanych z projektowaniem stadionu zostaną zaproszeni, przez Miasto, przedstawiciele Polonii Warszawa., którzy również zasiądą w sądzie konkursowym.

Pani Prezydent zaproponowała dwie formuły współpracy z reprezentacją środowiska Polonii w postępowaniu konkursowym: z podmiotami i osobami zaproszonymi przez Panią Prezydent albo z przedstawicielami wybranymi przez środowiska Polonii.

Następnie została otwarta dyskusja nad projektem. Prezes Janusz Kopeć odczytał wspólne stanowisko środowisk Polonii i przedstawił je na piśmie Pani Prezydent.

W dyskusji zabrał głos Pan Jerzy Piekarzewski, honorowy prezes Polonii Warszawa, przedstawiający zagrożenia i możliwe negatywne skutki aktualnych działań władz Miasta  wobec Polonii Warszawa, w tym decyzji o budowie stadionu. Na zakończenie poinformował, że Polonia była od 1928 roku właścicielem nieruchomości przy Konwiktorskiej i nigdy jej nie sprzedała.   

W odpowiedzi Pani Prezydent stwierdziła, że obniżenie stawek wynagrodzenia za korzystanie ze stadionu nie jest realne, ponieważ są możliwie najniższe i pokrywają wyłącznie koszty ponoszone przez Miasto na jego utrzymanie. Dodała również, że nieuzasadnione byłoby oczekiwanie od władz Miasta rozwiązania wewnętrznych problemów spółki, działającej bez sponsora.

Bezpośrednio po zakończeniu spotkania wszyscy jego uczestnicy reprezentujący środowiska Polonii ustalili zebranie w najbliższą środę w celu przedyskutowania sytuacji i zaprojektowania dalszego współdziałania w sprawie.

Dodatkowo informujemy, że jutro o godzinie 14:00 w kościele Bonifratrów odbędzie się msza święta w intencji naszego zespołu. Zaprasza ks. Mariusz Danelczyk.

Źródło: własne / kspolonia.pl  

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

10 thoughts on “Wkrótce konkurs na projekt stadionu Polonii!

 1. Jeśli to prawda, że stadion na minimum 15 tys. miejsc daje przepustkę do gry w Ekstraklasie, to wyrażenie zgody na 12 tys. obiekt jest klasycznym strzałem we własną stopę. Twierdzę, że oszuści z Ratusza zrobili to celowo, żeby Polonii w przyszłości utrudnić życie i aby przez przypadek nie stanowiła konkurencji dla Jedynie Słusznej Sprawy, jaką jest Łazienkowska 3. Ujmując rzecz pragmatycznie zapytam: po co nam nowy stadion, skoro skutecznie nas udupiono i nie widać żadnych perspektyw na lepsze jutro ? Obecna murawa i trybuny są w zupełności wystarczające na dzisiejsze potrzeby, a większy i bardziej wypasiony stadion oznacza tylko wyższe opłaty. Czy znajdą się na to pieniądze ? Władze Spółki powinny przede wszystkim walczyć o zaplecze, czyli podgrzanie bocznego boiska lub jego zadaszenie na wzór pływalni przy ul. Inflanckiej, a także o rozszerzenie zaplecza treningowego poprzez pozyskanie drugiego boiska treningowego. Taki niezagospodarowany teren znajduje się na tyłach trybuny Kamiennej, gdzie trzeba wykarczować krzaki i kilkanaście drzew, między którymi za przeproszeniem-srają już tylko psy. Priorytetem powinna być także budowa przyzwoitej, ogrzewanej szatni z prysznicami i ciepłą wodą. Aby klub powoli zaczął się odradzać istnieje potrzeba zbudowania solidnego młodzieżowego zaplecza piłkarskiego na bazie infrastruktury opisanej powyżej. Jednak warunkiem sine qua jest wyjęcie młodych grup piłkarskich spod kurateli złodziei z MKS-u, którzy podobno kręcą na tym „biznesie” niezłe interesy. Trzeba prosić miasto o przyznanie dofinansowania na potrzeby młodzieżowych zespołów lub negocjować skierowanie funduszy na ten cel bezpośrednio do Polonii, a nie do MKS-u. Na solidnego sponsora, czy też właściciela, jak na razie nie mamy co liczyć, więc trzymajmy się tego co na dzień dzisiejszy może być dla nas osiągalne.

  1. Na dzisiaj min. 5000 i podgrzewana murawa, z czego min. 1000 zadaszony. Gorsze są wymogi dot. boisk treningowych- trzy pełnowymiarowe, dwa naturalne, jedno ze sztuczną nawierzchnią oraz zamknięta hala treningowa…

  2. tak tak cały świat przeciwko Polonii… gdzie ty te boisko treningowe wciśniesz ?

 2. Polonia musi na pierwszym miejscu mieć nie plan, tylko strategię rozwoju, a potem na tej podstawie kreślić jakiego obiektu potrzebuje.

  Ciekawe artykuły:
  2014 „Przypomnijmy, że prywatna spółka, jaką jest piłkarska Wisła, zrezygnowała z zarządzania stadionem przy ul. Reymonta. Dzięki temu klub będzie miał o połowę mniejsze koszty związane z korzystaniem z obiektu. Do tej pory Wisła płaciła za stadion miastu 2 mln zł, a do tego ponosiła koszty utrzymania – rocznie ok. 5 mln zł. Teraz urząd ma podpisać z Wisłą umowę, na mocy której klub będzie wynajmował za ok. 3 mln zł cały stadion tylko na mecze. A miasto będzie musiało się martwić, jak utrzymać obiekt i do tego nie dopłacać.
  Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1368530,cracovia-ostrzega-opuscimy-stadion,id,t.html

  2016 Na jednym zagra Red Hot Chilli Peppers, na drugim kupimy… abonament parkingowy. Mowa o stadionach Wisły i Cracovii, które w dni „niemeczowe” są wykorzystywane w zupełnie inny sposób. Na antenie Radia Kraków postanowiliśmy porównać te dwa największe piłkarskie obiekty w Krakowie. Który jest ładniejszy? Który bardziej funkcjonalny? Który chętniej odwiedzany?
  http://web1.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/stadion-wisly-krakow-a-stadion-cracovii-ktory-ladniejszy-a-ktory-bardziej-funkcjonalny/

Dodaj komentarz