Smuda sprawdza Gołębiewskiego w Widzewie

Były napastnik „Czarnych Koszul” Daniel Gołębiewski po dłuższej nieobecności w mediach odnalazł się w Łodzi. „Dyzio” przez pół roku gry w II-ligowej Polonii zaliczył 12 występów, w których zdobył 3 gole.

Daniel Gołębiewski
Daniel Gołębiewski

Po spadku i reorganizacji klubu piłkarz zdecydował się rozwiązać kontrakt. Szukał szczęścia w I-ligowych Wigrach Suwałki i Ruchu Chorzów oraz jednym z klubów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ostatnim miejscem, gdzie udało się nam zlokalizować Gołębiewskiego jest łódzki Widzew. Strona klubu z Łodzi przypomina w informacji prasowej historię znajomości napastnika z obecnym trenerem zespołu Franciszkiem Smudą.

Co ciekawe, w 2010 roku Gołębiewski awaryjnie, na skutek kontuzji jednego z zawodników, otrzymał powołanie do kadry narodowej na towarzyski mecz z Kamerunem. W samym spotkaniu nie wystąpił, ale warto nadmienić, że selekcjonerem kadry był wówczas Franciszek Smuda. Doświadczony szkoleniowiec zna więc na pewno atuty i charakterystykę napastnika, który w środę rozpoczął pod jego okiem treningi w Widzewie – czytamy na widzew.com.

Źródło: własne / widzew.com

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Smuda sprawdza Gołębiewskiego w Widzewie

 1. Zrobiłem listę ilu naszych wychowanków gra aktualnie w 3 lidze. (j) przy nazwisku znaczy, że mają wciąż status młodzieżowca. Zaznaczam, że nie wszyscy są typowymi wychowankami, a na liście umieściłem wszystkich, którzy grali chociaż rok w juniorach Polonii bądź Młodej Ekstraklasie:
  Jan Mater(j) – Drwęca
  Bartosz Zakrzewski(j) – Drwęca
  Michał Kaput(j) – ŁKS Łomża
  Marcin Kraska – MKS Ełk
  Daniel Ciechański – Pelikan Łowicz
  Michał Brudnicki(j) – Sokół Aleksandrów Łódzki
  Mikołaj Bolmowski(j) – Świt Nowy Dwór Mazowiecki
  Sebastian Cuch – Świt Nowy Dwór Mazowiecki
  Bartłomiej Stryjek – Świt Nowy Dwór Mazowiecki
  Kevin Przygoda(j) – Świt Nowy Dwór Mazowiecki
  Adrian Zawadka – Ursus Warszawa
  Patryk Kamiński – Ursus Warszawa
  Mateusz Muszyński – Ursus Warszawa
  Jan Dźwigała – Victoria Sulejówek
  Kacper Roszak-Kasza(j) – Victoria Sulejówek
  Sebastian Czapa – Victoria Sulejówek
  Michał Dobkowski – Victoria Sulejówek
  Krzysztof Możdżonek – Victoria Sulejówek
  Sebastian Pindor – Victoria Sulejówek
  Bartłomiej Gromek – Widzew Łódź
  Daniel Mąka – Widzew Łódź
  Mateusz Michalski – Widzew Łódź
  Sebastian Olczak – Widzew Łódź

  23 piłkarzy, czyli właściwie cała kadra. Patrząc po nazwiskach mam wrażenie, że spokojnie mogliby rywalizować z obecną Polonią, a pewnie nawet byliby lepsi. Oto co moglibyśmy osiągnąć, gdyby od startu stawiać na swoich chłopaków, zamiast szukać transferów. Nie wspominając już, że w 4 lidze biega chociażby Lemanek, Jaroń czy Cichowski. Wielka szkoda, że zmarnowaliśmy taki potencjał. Może pod rządami prezesa Kopcia pójdzie jedyną właściwą drogą i odważnie postawimy na naszych.

Dodaj komentarz