5 thoughts on “Video z konferencji władz Miasta w sprawie stadionu

 1. Przerażające jest to, że pani prezydent w 2010 roku obiecała budowę w tym miejscu od zaraz stadionu z prawdziwego zdarzenia. Teraz przychodzi po siedmiu latach i mówi, że zrobi jakieś kikuty trybun. Rzuca jakieś pomysły bez konsultacji z kimkolwiek. Na pierwsze uwagi reaguje kpiarskim „a w której lidze gracie?”. Pani Prezydent, kiedy Pani dawała Legii stadion za pół miliarda, my graliśmy w ekstraklasie. Trzeba było nie czekać siedem lat i nie wykańczać w tym czasie zasłużonego klubu. Chyba, że właśnie o to chodziło…

 2. Nie patrz na Hannę Gronkiewicz Waltz bo za niedługo jej nie będzie, a służby wokół niej węszą.
  Natomiast zapowiedziała wyłożenie przez Miasto pieniędzy na przebudowę stadionu. Że nie adekwatne do skali to inna rzecz, ale to początek.
  Od zawsze twierdziłem, że spółka + inwestor to zły pomysł i nie ma prawa wypalić. Nikt nie da spółce gruntów za darmo. Bo to zwyczajnie kryminał. Zawsze twierdziłem, że to miasto musi budować i tak się staje. Na początek 57 milionów – jak rozumiem na rok 2018, a potem więcej, aby zamknąć projekt.
  Nie pisz, że dała pół miliarda na Legię, bo to pewnie mógł być układ: Legia + ITI + medialna propaganda polityczna co mniej więcej zafunkcjonowało. Ona tylko to realizowała.
  Teraz jest piłka po naszej stronie – wciągnięcie jej ( miasta ) do gry i wyciągnięcie z projektu stadionu maksymalnie co się da. Nawet docelową pojemność ponad 20 tysięcy widzów.
  Idą wybory i to najlepszy czas na działania ze strony miasta, a raz ruszonego procesu już się nie zatrzyma.
  Musimy zapomnieć o rzekomych inwestorach, którzy za biurowce i komercję zbudują nam stadion – bo to głupio nierealne. W Polsce to nie działa.
  Skupmy się na bryle i funkcjonalności obiektu – bo to nam zostanie na kolejne 50 lat.
  Dziś był ważny moment – nie spierniczmy go !!
  A spółka, hrabina, inwestorzy, których nie znamy – to nie nasza bajka. Niech idą choćby i na Sarmatę – też piękny grunt, w centrum, zarastają go krzaki, ale z dala od Polonii.

  1. No nie. 57 milionów to wszystko. Jak przypudruje skansen, to już nigdy nic nowoczesnego tu nie stanie. A spółka plus inwestor to świetny pomysł, pod warunkiem, że sportem zajmą się ludzie znający się na sporcie a inwestycją ludzie znający się na inwestycjach. A nie tak, że sportem zajmuje się kryminalista, a inwestycją niegdysiejszy trener piłki nożnej.

 3. Czy Hanka „Polonia jest jak wiemy z największymi tradycjami y, y, stadionem i klubem i tez inny jest tez wiem basen i yyy inne atrakcje sportowe” z***se rozeznanie.
  Wiemy że nie jesteśmy znaczącym targetem politycznym ale wytykanie nam tego ilu nas momentami jest, gdzie i przez kogo jesteśmy w tej chwili to świństwo, spora część warstw tego tortu rozkłada się także na całą prezydenturę bufetowej brak stadionu przez dekadę to brak normalnego finansowania i rozwoju marki, klubu, mając za plecami potentata z nowym obiektem i przychylnością miasta, dopadła w końcu i Polonię powolna agonia. Ona dzwoniła do Bońka ? no sorry.
  Brakowało tylko tego żeby powiedziała, że jak chcemy lepszych warunków to żebyśmy sobie poszli na mecz na Ł3.
  Czy Kaznowska, która widzi że sport w stolicy dogorywa, a nawet upada i dalej ciągle tylko gada zamiast robić. (samymi maratonami będziemy żyć nie chcąc wspierać jednej słusznej drużyny), czy może z czasem jak zieloni zgarną jeszcze trochę pieniędzy z LM to i Skrę podkupią za bezcen (bo potrzebują )i reaktywują resztę swoich sekcji tym kosztem ? chyba ta to czeka ratusz.

  Cóż można jeszcze napisać o tym wystąpieniu, cholera wie czemu się na nie zdecydowali akurat w piątek i to z dnia na dzień, miała wystąpienia na murawie zapraszała ludzi do ratusza itd. nagle wyskoczyła z czymś takim, a widać było że też nie do końca obie były przygotowane fakt lepiej punktowały niż ludzie ze spółki (szczególnie temat rzeka tajemniczy inwersor). Ale przydało by sie zebrać do kupy konkretne pytania przedstawić jej i żądać konkretnych odpowiedzi.
  Ten wyrzut że pojawiają się po dekadzie rzucają ochłap, proponują coś, a my narzekamy. Po prostu razi człowieka który od dawna czeka aż postanie tu coś porządnego.

  Mam nadzieję że do września zdołamy się dogadać między sobą ustalić o jaki model stadionu walczymy i na jaką współpracę z miastem nawiążemy skoro chce się włączyć w budowę.
  Co można zrobić żeby potem nie żałować i by każdy podmiot mógł z niego korzystać.
  Na prawdę ciekawy jestem na ile poważne maja być te rozmowy.
  Może ktoś się znajdzie kto będzie chciał dołożyć te 2/3 do tych 57baniek i zrobić tu coś przyzwoitego.
  Czy na prawdę miast nie zależy na tym by powstało tu coś ładnego.

  Jedna mówi, że dali już 40mln w 10 lat (patrząc na filmik nie widać), a wiadomo jak zrobili parkiet bez herbu, pływanie z krzesełkami w kolorze nie powiem jakim (strach pomyśleć czym uraczyli by nas tym razem) niby pierdoły ale to pokazuje jak zlewają sprawę.
  Sport w stolicy dogorywa czasem nawet upada i dalej ciągle tylko się gada zamiast robić.
  (de facto jedynym klubem, który dostał poważny hajs z miasta w ostatnich 20 latach to cska ten pieniądz został wykorzystany i teraz dalej zarabia).
  Druga też nie bardzo widzi swoje winy co do kondycji Warszawskiego sportu mimo że siedzi tu hoho ho a może i dłużej.
  Niech się przemoże i jeszcze raz obligatoryjnie zadba o kulturę fizyczna i da 1/3 tego co na Ł3 by powstał tu porządny stadion.
  Dziwne że pani prezydent nie pochwaliła się tym prezentem miasta dla legii że jej ludzie z rady
  ( w 2008, byli za poprawką gdzie ZA głosowało 32 z 47 radnych, 13 było przeciw … Rada Miasta zdecydowała o przyznaniu dodatkowych 100 mln zł na budowę stadionu Legii. Dotacja w sumie wyniesie ok. 460 mln zł.) by potem w 2009 powiedzieć że kasa jest pusta i trzeba szukać PPP lub liczyć na polepszone PKB. Ciągle robi się dobrze Legii kosztem Polonii i całej reszty wyciągnęli wtedy z zaklepanej kasy (która już wtedy była potrzebna jak tlen ) te 100baniek by dorzucić do stadionu kanlarzy(bo podrożał).
  Nie powiedziała jaka tam niby była rękojmia i inwestorzy skoro to miasto dało teren, całości kasy i ogłosiło przetarg na budowę ?
  Dostając jedynie projekt i zainteresowanie iti tematem oddało wszytko w ich władanie i nikt się tam nie wp***la.
  Kaznowska tak się pchała do sportu że jedyna na co pozwala to rozbudowywać się zarobionym na miejskim stadionie kanalarzom dając im kojne grunty z działki pod boiska ( u nas seniorzy lataja po wolnych obiektach w stolicy, a obłożenie sahary co najmniej spore), co chwila mamiąc całą resztę sportowej warszawy jakimiś duperelami).

  Zbudowali stadion za kilkaset mln który jest dzierżawiony, miasto korzysta z nigo sporadycznie z raci czynszu otrzymuje szałowe 3,5 mln(podniosą krzyk ze ponoszą też koszty utrzymania, a Polonia w obecnej sytuacji z czego ma płacić nawet to głupie 17tys to nie w Ekstraklasa my też nie byliśmy obciążeni kosztami?),
  a z majskiej puli imprez nawet tych marnych 6 nie wykorzystują.
  „dają” 57 mln (w 5letniej prognozie finansowej :czyli 11,4baniek rocznie do 111 urodzin?!:) co może okazać się kolejnym wywaleniem kasy w błoto bo finalnie dostaniemy coś jak te doniczki na placu powstańców kiedy ludzie prosili żeby ratusz coś tam zrobił(i teraz poprawia). Tu musi powstać coś porządnego i to od razu nie po kolejnych przeróbkach i walkach z miastem.
  Stadion Cracovii to 150mln ładny funkcjonalny, tutaj planują 3 trybuny za kosmiczne 57 baniek(chyba ze ludzie z ratusza sami po kosztach będą z taczkami zapylać).
  Ktoś sobie wyobraża „nowy” stadion bez porządnej loży vip miejsca użyteczności dla kibiców trybuny Głównej wewnątrz, a nie w okolicach parkingu ? Kiedy na wszystkich stadionach wyższy standard to minimum nam proponują coś takiego. Z czym się ostaniemy po tej spektakularnej inwestycji ? Z czterema trybunami o jako takiej funkcjonalności, zawyły kibic to przetrwa ale nie daje to żadnego pola do rozwoju, niby ma być siłownia, odnowa biologiczna, bieżnia takie minimum i tyle i co dalej ?
  Jaki czynsz za tą arenę walną zaraz po zakończeniu inwestycji (skoro teraz trzeba prosić się o obniżkę (za Saharę choćby) przy takim, a nie innym standardzie poza topowa liga nigdzie nie zarobisz), (każą płacić taki czynsz jaki płaci cska ? w końcu będzie nowiuteńki obiekt będzie, a tamci maja już wiekowy stadion teraz mija 7 lat od inauguracji wiec czynsz może być podobny, wuj że stadion klasy elite bulą czynsz na który pracują trzy/cztery loże o sprzedaży nazwy nie wspomnę ciułają kase w ekstraklasie, pucharach, prasę maja po swojej stronie, politycy im tweetują, mają sklepy, kawiarnie, inne miejscówki, itd.) u nas kiedy skończą tą budowę nie będzie czym się pochwalić zapraszamy do namiotu na grilla jaki sponsor będzie chciał firmować takiego potworka dając tyle by pokryć choćby koszt utrzymania (nie mówiąc o zarobku klubu bo chyba o to chodzi też w tym interesie).
  Mamy przyjąć co dają i bić pokłony że coś robią, Q***a klub który od 106 lat jest związany ze stolicą wychowujący młodzież, dający możliwość reprezentowania warszawy w świecie sportu, musi sie prosić o każdy grosz i zainteresowanie o to by był poważnie traktowany. Mamy wewnętrzne tarcia ale obiekt to coś ponad to. W innych miastach takiej szopki się nie dowala. Trzeba zabezpieczyć tą kasę żeby znów się nie rozpłynęła na bardziej potrzebujących bo od jakiegoś czasu jojczą o hali i spróbować wyciągnąć z ratusza coś więcej.
  Hanka boi się że z porządnym stadionem zagrozimy cv37ni czy co ?

Dodaj komentarz