Od zakończenia sezonu 2016/17 Polonii doskwiera spory problem związany z brakami w formacjach ofensywnych. Po letnim „wietrzeniu szatni” w drużynie pozostał tylko Bartosz Wiśniewski. Trener Krzysztof Chrobak na szpicy ma obecnie ograniczoną możliwość wyboru.

Poza „Wiśnią” na pozycji nr „9” może grać tylko Marcin Kluska. Z informacji, które otrzymaliśmy Polonia sprawdza obecnie byłego napastnika ekstraklasowych Górnika Zabrze i Pogoni Szczecin Tomasza Chałasa. Wychowanek Znicza Pruszków ostatni rok spędził w dwóch klubach. Po udanej jesieni w III-ligowym Ursusie Warszawa (w 9 meczach zdobył 6 goli) przeniósł się do MKS-u Kluczbork. Z tym zespołem spadł z I ligi, a jego dorobek zakończył się na 4 rozegranych meczach.

Dodatkową opcją stał się powrót Daniela Gołębiewskiego, który wiosną w barwach „Czarnych Koszul” rozegrał w 12 spotkaniach trzykrotnie znajdował sposób na pokonanie bramkarzy rywali. „Dyzio” po zakończeniu sezonu rozwiązał kontrakt z klubem i szukał szczęścia w Emiratach Arabskich. Po nieudanym „romansie” w Azji próbował też szczęścia na testach w Wigrach Suwałki. Ostatnio widziany był na zajęciach u trenera Chrobaka.

Źródło: własne