Będzie Chałas? A może powrót Dyzia?

Od zakończenia sezonu 2016/17 Polonii doskwiera spory problem związany z brakami w formacjach ofensywnych. Po letnim „wietrzeniu szatni” w drużynie pozostał tylko Bartosz Wiśniewski. Trener Krzysztof Chrobak na szpicy ma obecnie ograniczoną możliwość wyboru.

Poza „Wiśnią” na pozycji nr „9” może grać tylko Marcin Kluska. Z informacji, które otrzymaliśmy Polonia sprawdza obecnie byłego napastnika ekstraklasowych Górnika Zabrze i Pogoni Szczecin Tomasza Chałasa. Wychowanek Znicza Pruszków ostatni rok spędził w dwóch klubach. Po udanej jesieni w III-ligowym Ursusie Warszawa (w 9 meczach zdobył 6 goli) przeniósł się do MKS-u Kluczbork. Z tym zespołem spadł z I ligi, a jego dorobek zakończył się na 4 rozegranych meczach.

Dodatkową opcją stał się powrót Daniela Gołębiewskiego, który wiosną w barwach „Czarnych Koszul” rozegrał w 12 spotkaniach trzykrotnie znajdował sposób na pokonanie bramkarzy rywali. „Dyzio” po zakończeniu sezonu rozwiązał kontrakt z klubem i szukał szczęścia w Emiratach Arabskich. Po nieudanym „romansie” w Azji próbował też szczęścia na testach w Wigrach Suwałki. Ostatnio widziany był na zajęciach u trenera Chrobaka.

Źródło: własne

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

4 thoughts on “Będzie Chałas? A może powrót Dyzia?

  1. Chałas to dobry zawodnik, ale podobno ciężki charakter. Kluczowe będzie, czy dogada się z trenerem Chrobakiem i resztą zespołu. Gołębiewski – wiadomo, ile ten piłkarz znaczy dla Polonii, ale on się już chyba wypalił. Gra coraz słabiej….

  2. Gołębiewski w poprzedniej rundzie był zdecydowanie naszym najlepszym napastnikiem, chociaż przy takiej konkurencji to faktycznie nie sztuka. Jego pozostanie mimo wszystko byłoby dużym pozytywem.

    Co do Chałasa to jestem zdecydowanie przeciwny. Gość w poprzednim sezonie rozegrał łącznie 13 spotkań. Nie jest najmłodszy, a już rok temu widzieliśmy ile czasu Kosiorowski był niezdolny do gry. Nie stać nas na utrzymywanie zawodnika, który będzie mógł grać w co 2 meczu.

Dodaj komentarz