Kolejne ubytki w środku pola

Po rozwiązaniu kontraktu z Krystianem Pieczarą szykuje się lawina kolejnych zwolnień. Dowiedzieliśmy się, że kolejne ubytki kadrowe szykują się w środku pola. 

Piotr Kosiorowski
Piotr Kosiorowski (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

W klubie w przyszłym sezonie zabraknie Piotra Kosiorowskiego. Najstarszy zawodnik naszego zespołu występuje w Polonii od dawna. Po powrocie z krajowych wojaży pomógł „Czarnym Koszulom” w awansie do II ligi. 28 meczów i 3 gole to nie cały wkład wychowanka Polonii wniesiony w tamto zwycięstwo. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jednym z piłkarzy, o którym wspominał Igor Gołaszewski, tłumacząc, że niektórzy zawodnicy grali w spotkaniach na „blokadach”. Kosiorowski dzielną postawę w meczach z Górnikiem Wałbrzych przepłacił urazami, które mocno odbiły się na jego zdrowiu.

W II lidze mimo kontuzji zaliczył 20 spotkań. Zespół z Kosiorowskim w składzie prezentował się znacznie lepiej. W końcówce rozgrywek stworzył fajny duet z Michałem Oświęcimką.

Mariusz Wierzbowski
Mariusz Wierzbowski (fot. Robe6)

Drugim graczem, który wkrótce opuści Polonię jest Mariusz Wierzbowski. Kreatywny młodzik za pośrednictwem swojego menadżera Marcina Kubackiego, złożył wypowiedzenie z powodu nieotrzymania dwumiesięcznych poborów.

„Wierzba” w Polonii pojawił się wiosną poprzedniego sezonu. Młody zawodnik Białych Orłów Warszawa w kilku spotkaniach III ligi pokazał prawdziwy talent dryblerski. Dzięki jego nieszablonowym zagraniom zespół wrócił do gry i w rezultacie zdołał awansować do II ligi. Na najniższym poziomie centralnym grał już dużo mniej. Zaliczył 19, niepełnych spotkań, zawsze wchodząc jako joker. Warto podkreślić, że jesienią przyglądali mu się wysłannicy Ruchu Chorzów.

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

40 thoughts on “Kolejne ubytki w środku pola

  1. Oczywiście, że zmiana przepisów w trakcie rozgrywek ( na 2 tygodnie przed ich końcem !!! ) jest złamaniem reguł.
   Spółka ma prawo protestować i w każdym sądzie wygra – tylko, czy chce protestować ? Bo pewnie woli z powodu kosztów grać w III lidze.

  1. Obawiam się, że niedużo możemy zrobić. Napiszę w tej sprawie do PZPN, choć pewnie jak podejrzewam jedynie klub ma prawo składać skargi i zażalenia. Jak dostanę odpowiedź to napiszę gdzieś na DS.

 1. No to lecimy z III niżej- zaraz jeszcze odejdzie kilku podstawowych zawodników, zostanie szrot, paru nieogranych młodzików, cały środek, który nigdzie nie może już odejść, chyba, że do okręgówki. Okaże się, że spółka nie ma kasy (skoro zalegali Wierzbie nawet…), więc nowych kontraktów nie będzie, jakaś drobna kosmetyka i tyle. Pytanie zasadnicze- jak długo spółka będzie dzierżyć stery takiego truchła. A w kwestii przepisu z 25 maja to są jakieś jaja- rozumiem, że to było bez sensu nie pozwalać nikomu awansować z niższej ligi, ale vacatio legis wszędzie obowiązuje, a jak ktoś je pomija to są z reguły później błędy i wypaczenia 🙂

  1. Kwiku, ta zmiana z 25 maja to tak jakby pod koniec sezonu np.28 kolejka w Ekstraklasie zmienić zasady, odwołać dodatkowe 7 kolejek, albo odwołać podział punktów.

  2. Kwiku tak jak my mogliśmy się utrzymać, tak ŁKS mógł awansować…
   Przepis w którym 18-sta drużyna III ligi ma pierwszeństwo przed najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem to jakieś kuriozum. Czy przypadkiem nawet drużyny A-klasowe nie mają przed nami pierwszeństwa w przypadku nie otrzymania licencji przez kluby grające między II ligą a A klasą ???!!!!

  3. W trampkarzach wpajano nam, że wynik robi się na boisku. Potem siedząc wśród działaczy w Pilźnie, któryś ze starszych kibiców powiedział mi, że lepiej wpuścić świeży zespół z niższej ligi niż tą spróchniałą zostawić.
   Jest mi przykro, że spadamy do ligi kartoflanej, ale powiedz mi czy to, że pobluzgamy sobie na ten przepis coś zmieni?

  1. Jeszcze się okaże, że Ćwik będzie niezbędny do wystawienia jakiejś 11, jak tak dalej pójdzie.

  1. Nie do końca serio…to pytanie otwarte, różnie bywa, czasem jest z deszczu pod rynnę.

 2. Ludzie,

  Jezeli jest jakakolwiek szansa utrzymania się – wykorzystajmy ją. Nie może przepis o zasadach utrzymania/ awansu wchodzić w życie w trakcie rozgrywek. Działacze – pisać pismo do kogo trzeba.
  Co do zmian personalnych – Wierzbowski, Sauczek, Tomaszewski, Kluska – warto o nich powalczyć bo mogą w III lidze być źródłem jakości tej drużyny. Cześć doświadczonych piłkarzy i tak musi odejść i tak. Ważne kogo z tych „starszych” będzie chciał mieć nowy trener.

  Kiedy w ogóle rusza sezon w III lidze ?

  1. W pierwszej kolejności to my się martwmy czy w tej 3 lidze wystartujemy. W obecnej chwili klub jest zadłużony i nawet na 3 ligę nas nie stać.

  1. Uwielbiam odpowiadanie pytaniem na pytanie. Jeśli masz jakąś wiedzę lub teorię to się nią podziel.

  2. Mam swoją teorię, która brzmi następująco. Jak wiadomo Olczak nie chciał przekazać seniorówalewkońcu pod naciskami musiał to zrobić. Nigdy z tym się nie pogodził szczególnie, że nie dostał żadnego stanowiska. Engel wypiął się na MKS a to bardzo zabolało Olczaka, a czarę goryczy przelała Akademia. Nie trudno przy takich wynikach podburzyć kilka osób, które były nastawione negatywnie do Engela. Zaczęły się protesty, podburzanie kibiców, którzy łatwo uwierzyli w to wszystko. Żeby było jasne nie mam zdania ani negatywnego ani pozytywnego w stosunku do Engela, wiem jedno gdyby nie on kiblowali byśmy w IV lidze. Teraz Olczak zgłosił seniorów i zobaczysz niedługo albo nędą dwie Polonię albo Olczak będzie się bawił w prezesa.

  3. Przypomnę, że do III ligi awansowaliśmy i utrzymaliśmy się w niej bez jakiejkolwiek pomocy Pana Engela.

  4. Ok, przyjmuję do wiadomości prawie wszystko co napisałeś. Ale z jedną rzeczą się nie zgadzam. Engel nie uczestniczył w odbudowie Polonii w IV lidze. Proszę Cię nie pisz takich bzdur. On w tym czasie miał wywalone na klub, jeśli bywał na meczach to wchodził na krzywy ryj. Nie dał złotówki na wsparcie podczas gdy emeryci kupowali karnety za grubą kasę. Pojawił się dużo później.

  5. Ja nie napisałem nic o tym, że awansowaliśmy do III ligi dzięki Engelowi, ale nie wiadomo czy bez jego pomocy awansowalibyśmy do drugiej. Jedno dla mnie jest pewne każdy popełnia błędy. Czy nie cieszyliśmy się jak przychodził Gołębiewski, czy my będąc właścicielami nie wzięlibyśmy go w ciemno. A jednak to był wielki niewypał. Golaszewski Polonista z krwi i kości czy ktoś zarzuci mu działanie na szkodę drużyny? Stadion nie wiem czy za to mieć pretensje może zbyt duże marzenia Pana Engela albo miasto faktycznie obiecywało. Jedno wiem na pewno na takie potraktowanie jak ostatnio nie zasłużył. Dla mnie bydło.

 3. Porządne wietrzenie musi mieć miejsce jak liczymy na nową jakość drużyny. BTW zaleganie z płatnościami przy takim nadmuchanym budżecie rodzi myśli, że przepotężne wałki były kręcone w eSie za panowania „złotoustych”.

Dodaj komentarz