Wraz ze zmianą głównego sternika na K6 pojawiły się głosy, że na stanowisku pierwszego trenera również dojdzie do roszady. Kończącego sezon 2016/17 Wojciecha Szymanka miałby zastąpić Krzysztof Chrobak.

Krzysztof Chrobak

Krzysztof Chrobak

Chrobak prowadził już zespół Polonii. W końcówce rundy jesiennej sezonu 2002/03 przejął pierwszy zespół „Czarnych Koszul” po Januszu Białku. Utrzymał się w Ekstraklasie na 8 miejscu, mając w kadrze m.in. Dariusza Dźwigałę, Igora Gołaszewskiego, Piotra Kosiorowskiego czy wspomnianego wyżej Szymanka. Jego zespół został zgłoszony do rozgrywek Pucharu Intertoto, w których poloniści nie sprostali w dwumeczu kazachskiemu Tobołowi Kostanaj (0:3, 1:2).

W kolejnym sezonie Chrobak przepracował całą rundę jesienną. Wiosną po dwóch spotkaniach ustąpił miejsca Mieczysławowi Broniszewskiemu. Popularny „Kaszana” utrzymał ówczesny zespół na 11 miejscu.

Doświadczenie zbierał m.in. jako asystent Dariusza Kubickiego (Amica Wronki) oraz Radosława Mroczkowskiego (Widzew Łódź). Z ważniejszych klubów, które prowadził jako pierwszy szkoleniowiec warto wymienić Lecha Poznań, Amicę, Górnika Łęczna. Ostatnio prowadził „polonijną” Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Wygrał swoją grupę IV ligi. Jego zespół w barażach zmierzy się z Victorią Sulejówek.

Źródło: własne / 90minut.pl / Gazeta Wyborcza / Sportowe Fakty