Engel złożył rezygnację. Dwóch kandydatów na prezesa

Podczas dzisiejszego zebrania rady nadzorczej prezes zarządu spółki Jerzy Engel złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Szefem był przez ostatnie 2 lata, w trakcie swojej kadencji zespół awansował do II ligi, by rok później z niej spaść…

Jerzy Engel

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że o fotel prezesa ubiegać się będzie dyrektor ds. administracyjnych klubu, Janusz Kopeć oraz członek rady nadzorczej i Stowarzyszenia Przyjaciół Polonii Warszawa Roman Sabaj.

Kopeć, to według wyliczeń polonijnych historyków drugi najskuteczniejszy napastnik „Czarnych Koszul” w rozgrywkach II i III ligowych (więcej goli ma tylko Andrzej Zeleney). Sabaj to właściciel m. in. salonu Toyoty na warszawskim Okęciu.

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “Engel złożył rezygnację. Dwóch kandydatów na prezesa

 1. Z dwóch kandydatów to już prędzej Sabaj, choć nie wiem czy nie lepszy był by ktoś z zupełnie innej beczki.
  Dobrze że zrezygnował mało co go broniło by pozostał na stanowisku, ile można iść w zaparte że jest super i będzie lepiej tylko wg jednej słusznej wizji. Ciekawe też czy odejdzie całkowicie z K6 czy zostanie przy spółce przyjmując miano szarej eminencji.

 2. Podejrzewam, że sytuacja dla licencji Ruchu rozstrzygnie się w ostatniej chwili. Trwa teraz przeciąganie liny między Ruchem a byłymi i niektórymi obecnymi zawodnikami – Ci chcą teraz maksymalnie wyciągnąć z klubu (tego, co im się należy), bo wiedzą, że Ruch jest w sytuacji podbramkowej. Ale pewnie w końcu piłkarze ulegną i podpiszą ugody, bo jeśli Ruch licencji nie dostanie, to nie zobaczą pewnie nawet złotówki.

 3. Marku, a po kiego się wygrzebywać? po co inwestować i sprowadzać do zespołu doświadczonych piłkarzy? po co awanse i związane z tym kłopoty? po co wspierać MKS, skoro można zbierać po całym Mazowszu pseudo-piłkarzyków i wciskać innym klubom za pieniądze. dobra zmiana – do nadtrenera dołączył nadprezes i szafa gra. położyli łapę na Polonii i robią z kibiców idiotów. najważniejsze, że interes nadal się kręci, bo zimą znowu polecą na cypr.

 4. @DanielSz
  @Woj79

  Nie do końca jest tak, ze niezapłacenie zobowiązania wobec piłkarzy i nie otrzymanie licencji powoduje, że zobowiązanie znika. Zapłacić trzeba. Innymi słowy gdybym był piłkarzem i miał dobre papiery, że pieniądze mi się należą to łatwo my na ustępstwa nie szedł.
  Pozdr.

  1. Masz oczywiście rację, ale często w takich przypadkach spółka plajtuje i klub zaczyna od zera jako nowa osoba prawna, a ta już nie ma zobowiązań.

Dodaj komentarz