Lizak poprowadzi mecz w Niepołomicach

PZPN poinformował, że sobotni mecz Puszczy Niepołomice z naszą Polonią poprowadzi poznański arbiter Szymon Lizak. Miał on już okazję sędziować jedno spotkanie gospodarzy.

We wskazanym przypadku Puszcza ograła na wyjeździe Radomiaka 1:0. Lizak pokazał 5 żółtych kartek (4 gościom) i jedną czerwoną dla Radomiaka.

Trochę z historii. Arbiter był rozjemcą konfrontacji Lecha Poznań i Polonii w ramach rozgrywek Młodej Ekstraklasy. W 2011 roku „Czarne Koszule” zremisowały na wyjeździe z młodym „Kolejorzem” 1:1 (w meczu 90 minut zagrał Rafał Zembrowski). W kolejnym sezonie (2011/12) młodzi poloniści przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (0:3), mimo tego, że Lizak pokazał 5 żółtych i jedną czerwoną kartkę graczom gospodarzy.

Z kolei Puszcza poza wspomnianą wygraną z Radomiakiem w meczach sędziowanych przez arbitra z Poznania remisowała:

  • 2012/13: Olimpia Elbląg – Puszcza 1:1 (2-5 w żółtych kartkach i jeden rzut karny dla gospodarzy)
  • 2014/15: Energetyk ROW Rybnik – Puszcza 1:1 (3-5 w żółtych, jedna czerwona dla gości)

Sami ciekawi jesteśmy czy w sobotę ta tendencja się utrzyma…

Źródło: własne / PZPN / 90minut.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Lizak poprowadzi mecz w Niepołomicach

  1. Jedno jest pewne, chłopaki muszą wyjść na to spotkanie jakby grali u siebie z Radomiakiem, a my z trybun powinniśmy krzyczeć: „gramy u siebie, Polonio gamy u siebie”. Atak, atak i jeszcze raz atak. Jak nie zaskoczymy Puszczy, to się w niej sami znajdziemy.

Dodaj komentarz