Jakubas rozmawia z Engelem o Polonii!

Polonia rozpoczęła rozmowy z nowym sponsorem. Według naszych informacji w tygodniu widziano na K6 Jerzego Engela w towarzystwie jednego z bogatszych Polaków, Zbigniewa Jakubasa

Zbigniew Jakubas
Zbigniew Jakubas (fot. Adam Tuchliński/Wprost)

Jakubas obecnie sklasyfikowany jest na 15 miejscu rankingu „Wprost”. Jego majątek wyceniany jest na 1,5 mld. zł. Jak charakteryzuje go periodyk:

Obecnie jedną z jego najważniejszych inwestycji jest Mennica Polska uznawana za jedną z trzech najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Działa na rynku złota inwestycyjnego i jest krajowym liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Od pewnego czasu Mennica coraz prężniej angażuje się w projekty nieruchomościowe, m.in. na atrakcyjnych działkach w Warszawie.

Zbigniew Jakubas aktywnie inwestuje w deweloperkę także w Lublinie, Poznaniu i Krakowie. Majątek warszawskiego biznesmena, po ostatnio słabych wynikach finansowych kolejowego Newagu, podreperowały m.in. wyniki firmy inżynieryjnej Centrum Nowoczesnych Technologii. Także telekomunikacyjna Netia, w której Jakubas jest jednym z największych udziałowców, w ocenie analityków giełdowych prezentuje spory potencjał wzrostu. Spółka będzie się angażować w rozwój nowoczesnych technologii światłowodowych. Obecnie testuje m.in. światłowody, które mogą przesyłać dane z prędkością nawet trzykrotnie szybszą niż w LTE.

Mamy nadzieję, że zainteresowanie Jakubasa nie ogranicza się tylko do atrakcyjnych terenów polonijnych, ale może okazać się przełomem, który pchnie „Czarne Koszule” dalej w jej długiej podróży na szczyt!

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

6 thoughts on “Jakubas rozmawia z Engelem o Polonii!

Dodaj komentarz