SE o zarobkach naszych byłych piłkarzy

„Super Express” postanowił przygotować zestawienie najlepiej zarabiających polskich sportowców w minionym roku. „Złota Setka” to zestawienie tych, którzy w 2016 roku wzbogacili się najbardziej. W górnej części znaleźliśmy nazwiska dwóch expolonistów.

Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

18. Łukasz Teodorczyk (26 l.)

Piłka nożna, Anderlecht Bruksela (Belgia)
5 500 000 zł
Poprzednio: 15. miejsce
Prognoza: wzrost

W Dynamo Kijów dostawał 1,5 mln euro rocznie (liczymy połowę tej kwoty). Od lata 2016 na wypożyczeniu w Anderlechcie (zarobki 1 mln euro, liczymy połowę). Klub zmierza po mistrzostwo, a nasz napastnik po tytuł króla strzelców. W Belgii nie zostanie, zażądał rekordowej w historii „Fiołków” pensji. Zapewne wróci do Dynama i następnie zostanie sprzedany. Założył firmę Teoinvest, z siedzibą w rodzinnym Żurominie.

Adrian Mierzejewski
Adrian Mierzejewski (fot. Tadeusz Robaszyński-Janiec)

16. Adrian Mierzejewski (31 l.)

Piłka nożna, Al-Sharjah (ZEA)
6 600 000 zł
Poprzednio: 14. miejsce
Prognoza: spadek

Latem 2016 roku pożegnał się z Al-Nassr Rijad (zarobki 1,6 mln euro). Powodem odejścia były problemy finansowe klubu z Arabii Saudyjskiej, który jednak rozliczył się z naszym pomocnikiem. „Mierzej” pozostał na Półwyspie Arabskim. Przeniósł się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z Al-Sharjah związał się umową na rok (zarobki nieco niższe niż w Arabii). Zapowiada, że chciałby wrócić po sezonie do Polski.

Ranking wygrał Robert Lewandowski. Miejsca na podium zajęli koszykarz NBA Marcin Gortat i tenisistka Agnieszka Radwańska.

Źródło: Super Express

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

Dodaj komentarz