Po wczorajszej zapowiedzi prezesa Jerzego Engela, którą mogliśmy zobaczyć w „Gazecie Wyborczej”, dziś na stronie oficjalnej pojawił się tekst dotyczący przyszłości Igora Gołaszewskiego.  

Igor Gołaszewski

Igor Gołaszewski

(…) jest jedną z legend klubu, był piłkarzem  w drużynie, która  zdobywała mistrzostwo Polski. Dlatego jego związanie z klubem i zaangażowanie w odbudowę zespołu ma szczególne znaczenie w naszej filozofii tworzenia klubu. Szkoleniowiec wierzy w zawodników, z którymi utrzymał się w III lidze i awansował do II ligi. Dał większości piłkarzom możliwość pokazania się na II ligowym poziomie. Podczas spotkania z  kibicami zadeklarował, że zrobi wszystko aby zdobyć co najmniej dziesięć punktów w czterech meczach, co było deklaracją bardzo odważną i dzisiaj już wiemy, że niewykonalną. Trzy punkty zespół zdobył w meczu z Kotwicą Kołobrzeg, ale pozostało do zdobycia już tylko sześć punktów w dwóch meczach, z których jeden drużyna będzie grała na wyjeździe. Ta bardzo odważna deklaracja świadczy o wielkim zaufaniu szkoleniowca do zawodników oraz o dobrej atmosferze, jaka panuje w szatni zespołu.

Igor Gołaszewski jest młodym szkoleniowcem, który podobnie jak piłkarze, nabiera doświadczeń w pracy na tym poziomie rozgrywek. Musi też nauczyć się brać odpowiedzialność za słowa wypowiadane na spotkaniach, bo później, w przypadku nie zrealizowania obietnic, mogą one obrócić się przeciwko szkoleniowcowi. Oczywiście ani zespołu ani szkoleniowca nie można zostawiać samego w walce o jak najlepsze miejsce w lidze i należy im pomóc, bo z  pewnością część tego zaufania szkoleniowiec pokłada też w kibicach i ich obecności na meczach w Bytomiu oraz w meczu z Odrą Opole w Warszawie. Zdobywanie punktów i lepsza pozycja drużyny na koniec rundy jesiennej, to nie tylko sprawa Igora Gołaszewskiego ale wszystkich w klubie, w tym również kibiców i sympatyków klubu. Dlatego każdy Polonista powinien znaleźć swoje miejsce i swój sposób, na wspieranie drużyny oczywiście na miarę swoich możliwości, bo nikt w takiej sytuacji nie powinien stać z boku, tylko zrobić wszystko co może aby pomóc zespołowi. Mamy około 200 minut w tym roku, aby poprawić sobie nastroje i sytuację drużyny w tabeli. Warto ten szczególny i udany dla Polonii rok zakończyć jeszcze bardziej optymistycznie i wypełnić te prawie 200 minut solidną pracą i dobrymi wynikami piłkarzy na murawie oraz znakomitym dopingiem i tradycyjnie znakomitą atmosferą na trybunach – czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie klubu.

Do zmiany doszło jednak u naszego przedostatniego rywala. Daniel Kokosiński został tymczasowym trenerem drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Tworka. Ryszard Wieczorek został nowym trenerem Kotwicy Kołobrzeg. 54-letni szkoleniowiec rozwiązał dzisiaj za porozumieniem stron umowę z Legionovią Legionowo. Kilka minut później okazało się, że w zespole z Mazowsza pierwszym trenerem zostanie znany starszym kibicom „Czarnych Koszul” Mirosław Jabłoński.

Źródło: własne / Polonia Warszawa S.A. / Kotwica Kołobrzeg / Legionovia