Konferencja prasowa przed sezonem 2016/17

Prezentujemy Wam zapis dzisiejszej konferencji zarządu spółki, podczas której podsumowano poprzedni sezon, przedstawiono sponsorów (Robert Leszczyński z New Balance – przyp. red.) i nowych zawodników. 

Poruszone zostały także tematy planów na przyszły sezon (także stadionu) i nadchodzącej IX edycji Turnieju im. Małego Powstańca.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

11 thoughts on “Konferencja prasowa przed sezonem 2016/17

 1. W ramach podsumowania:

  – przyjdzie jeszcze jeden piłkarz z niższej ligi
  – w ciągu 2 lat celem awans do 1 ligi
  – póki co nie ma sponsorów wspierających budżet, ale prowadzimy negocjacje i trzeba być dobrej myśli
  – do końca roku powinno udać się wywalczyć dzierżawę, od jej momentu 2 lata na dopełnienie formalności i dopiero po ich dopełnieniu 3 lata na budowę. Czyli plus minus 5 i pół roku

  I to tyle z głównych wiadomości.

 2. Generalnie wszystko całkiem optymistycznie, bardzo mi się podoba to co mówi pan Redwan, widać od razu że zna się na rzeczy. Oprócz tego wizualizacja stadionu jak dla mnie zajebista, oby kiedyś stała się faktem…

 3. Martwi mnie brak jakiejkolwiek koncepcji, brak nawet wspomienia na temat bazy treningowej, dla pierwszego zespół, żeby zejść z kosztów, coś się przewija od roku temat sachary i nic się nie dzieje (możliwe że ja źle zorientowany w sytuacji jestem), koszt takiej naprawy to około 200 tys. zł. to boli, ale czy nie powinien być to piorytet dla klubu, chcącego stawiać na wychowanków, bo i MKS na tym skorzysta, no i pomoże piłkarzom w rozwijaniu się, bo po treningu na wynajętym objekcie toraczej nie zostaniesz żeby coś podszlifować, a i tak to tylko doraźna pomoc, bo od budowy ośrodka treningowego z prawdziwego zdarzenia nie uciekniemy, przykład Wisły Kraków i Myślenic pokazuje że da się i to nie koniecznie za 200 mln.zł.
  No i czy będziemy mieć zespół rezerw, bo przy 2giej lidze to o taki zespół należałoby się postarać, nawet takie smiechowe Radek Majdan i koledzy ( takie swojskie nasze fc hollywood) na serie B i serie A powinno wystarczyć a i marketingowo na Warszawę fajny efekty mogłoby odnieść, a od tematu utworzenia rezerw i tak nie uciekniemy

 4. Dzień dobry,
  5 lat czekania na stadion…. to tak jakby nic nie powiedzieć.
  Dwa lata w II lidze – może i lepiej że nie ma hurraoptymizmu. Realne plany dla mnie plus. Choć wolałbym 3 lata w pierwszej lidze i wówczas budowę stadionu.
  Brak sponsorów – to brzmi bardzo źle ………. czyli drobne firmy wspierają Polonię a nikt duży nie chce albo nie może. Kibice sami nie udźwigną więcej niż II liga.
  Nikt prawdy tutaj nie napisze. Mam nadzieję, że to nie jest dobra mina do złej gry.

 5. Konferencja na prawdę interesująca od strony sportowej nie ma się do czego przyczepić zespół wzmocniony ukierunkowany z właściwym celem, kolejny mecz kontrolny, liga coraz bliżej. Pod względem merytorycznym, wiadomo kibicowi Polonii nie do godzisz, a tam gdzie jest ich dwóch tam cztery zdania, z resztą ciekawe czy jeszcze przed sezonem będzie spotkanie z kibicami.
  Zaprezentowany projekt trochę dziwny niby solidnie upakowany jak na taką ograniczaną działkę, jednak niepokoi przewaga części komercyjnej, a i zastawiające jest odniesienie do UNESCO.
  Murawa obrócona(co w takim razie z obecnym budynkiem klubowym) w dodatku otoczenie z tą masą biurowców (jeden wysokości North Gate myślałem ze po prezentacji pomysłu wosiru sprzed paru lat nic mnie nie zaskoczy) trochę przeraża (nie wiadomo co będzie przestrzeniami zajmowanymi przez klub, piłkę i inne sekcje(jeśli spółka chce się dzielić), sponsorów (ciuchy, siłka, fitness, suple, itd.) i branżę związaną, a co zwykłymi powierzchniami dla firm zewnętrznych) czyli poza stadionem i budynkiem z zapleczem dla boiska bocznego mamy siedem innych budowli.
  Jednak jak na coś pro społecznego, i ukierunkowanego na rozwój klubu i marki (myślę ze przez sport), to licho się prezentuje, tak bez hali, bez basenu, zamiast parkingu będzie wysoka zabudowa między którą będzie wiatr π….ć jak szalony. Brak nawet duplikatów obecnych hali i basenu po bokach już istniejących (zawsze ciut więcej przestrzeni dla zawodników, dzieciaków i kibiców/mieszkańców chcących aktywnie spędzić czas na K6 skoro już się robi tak poważny krok jak przebudowa terenu czemu i tego nie dodać) nie widać by ten teren miał promować funkcje sportowe. Osamotniony stadion pośród biur.
  Tak że ten projekt dupy nie urywa, choć być może nie jest to finalna wersja.
  Ciekawe co z zapleczem dobrze by było gdyby było takowe nim wskoczymy do 1 ligi, teraz sahara w budowie a zespół krąży po marymontach, nie da się tak w nieskończoność.

  Jeśli chodzi o bilety to już widzę grupkę pertraktującą przy kasie na 5minut przed meczem cenę z panią w okienku(chyba że źle zrozumiałem założenie). Nie zgodzę się też z tym, że trzeba się pogodzić z takim cennikiem (można jeszcze pewne rzeczy dodać czy doprecyzować), bo coś czułem że przy takich cenach wejściówek będzie bicie w tę nutę, wyjątkowość, patriotyzmu lokalnego, wszyscy tworzymy … , no co nie dasz na Polonię. Cześć budżetu oparta o kibica ok, jednak można było powiedzieć wprost będą droższe bo chcemy mieć hajs na awans, na piłkarzy, promocje, itd. i już każdy wie o co chodzi bez podchodów. Nie jesteśmy lemingami.
  W ekstraklasie mamy chociażby Pasy z nie mniejszymi zasługami dla krajowej piłki, które maja przyzwoity stadion i nie żyłują cen. Fakt ze maja rożne źródła wpływu w tym hajs od C+ to i z kibiców nie zdzierają i systematycznie zapełniają obiekt.

  Za to cieszy 4 letnia umowa z NB szersza niż tylko na dostawę sprzętu i ciuchów, jak każdy liczę na jakaś akcje marketingową, ciekawe wzory koszulek, szerszą promocje klubu czy bogatszą ofertę produktów. Tak samo z pozostałymi sponsorami czy zechcą wejść w bliższa rabacje z klientem i dotrzeć z nim do ekstraklasy. Mam nadzieję że marketing ruszy, bo tu jest przeogromne pole do popisu. Nadal każdy wypatruje głównego sponsora.

 6. Mnie nurtuje jeszcze jedna myśl. Zakładam, że budowa stadionu ruszy i mniej więcej w takiej formie jak jest to przedstawione na wizualizacji. W związku z tym prawdopodobnie gdzieś przez jeden rok rozgrywkowy stadion byłby niedostępny do użytkowania przez Klub (sama zmiana osi murawy wymaga wcześniejszego wyburzenia dotychczasowych zabudowań stadionowych oraz kompleksowego zbudowania jej od nowa z podgrzewaniem murawy włącznie). Pytanie gdzie wtedy będziemy grać?

  1. Engel niejednokrotnie odnosił się do tej kwestii. Budowa miałaby trwać w graniach 3 lat, ze względu na stopniową przebudowę i rozbudowę, tak by na K6 można było rozgrywać cały czas mecze.

  2. Wszystko będzie zależało od poziomu sportowego, jeśli będziemy w ekstraklasie( wzielem pod uwagę wzrost ogólnej frekfecji jak i poziomu naszej ekstraklasy oraz terminy tj. pierwsza łopatka wbita w sezonie 2019/2020) i będzie np. zapotrzebowanie na karnety w wymiarze 20 tyś. osób to w sposób naturalny, pewnie byłby temat Narodowego, co optymistyczne założyłem, jesli poziomu sportowego nie uda się osiągnąć i będziemy bili się w niższych sferach pierwszej ligi i zapotrzebowanie będzie rzedu 1,5 do 2 tys. na bilety, to nikt na Narodowy nie będzie się pchać, reasumując nawet najlepszy marketing na świecie nic nam nie da, jeśli najpierw nie uzyskamy poziomu sportowego

Dodaj komentarz