Zwycięstwo z Ursusem w drugim sparingu

W rozgrywanym dzisiaj meczu towarzyskim z III-ligowym Ursusem Warszawa Polonia była stroną przeważającą przez cały mecz, co udokumentowała dwiema bramki. Jedna padła w I połowie, a druga w II połowie.

Daniel Choroś
Daniel Choroś (fot. Robe)

W pierwszej połowie płynną grę utrudniała pogoda, cały czas padał deszcze. Polonia znacznie przeważała, ale miała problem z tworzeniem groźnych sytuacji bramkowych. Raz z dystansu nieźle uderzał Michał Oświęcimka, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Z pomocą „Czarnym Koszulom” przyszły stałe fragmenty gry. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Bartosz Wiśniewski, a głową uderzył ją Daniel Choroś. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Ursusa i wpadła do bramki. W pierwszej połowie mogliśmy oglądać też nowego napastnika Polonii – Fabiana Pawelę. Dzisiaj nie stworzył sobie żadnej groźnej sytuacji, ale widać było w jego ruchach piłkarską inteligencję, brakowało jednak jeszcze zrozumienia z nowymi kolegami.

Krystian Pieczara
Krystian Pieczara (fot. Robe)

W drugiej połowa Polonia nadal dominowała, szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał jednak Krystian Pieczara. Później jednak zrehabilitował się, strzelając drugą bramkę dla Polonii. Nasz najlepszy strzelec otrzymał dobre podanie od Cezarego Sauczka, a piłka przed wpadnięciem do siatki, odbiła się jeszcze od zawodnika do Ursusa. Całą drugą połowę rozegrał Sauczek, który popisał się kilkoma rajdami, ale miał też momenty przestoju. W całym meczu dobrze wyglądała dwójka nowych środkowych pomocników – Oświęcimka i Piotr Ćwik.

9 lipca 2016 – Warszawa
Polonia Warszawa – Ursus Warszawa 2:0 (1:0)
bramki: Przemysław Sztybrych 28 (s), Krystian Pieczara 86

Polonia : Mateusz Tobjasz (46. Jan Balawajder) – Marcin Bochenek (46. Mateusz Małek), Daniel Choroś (46. Bazyli Kokot), Donatas Nakrošius (46. Piotr Augustyniak), Grzegorz Wojdyga (46. Przemysław Szabat) – Bartosz Wiśniewski (46. Mariusz Marczak), Piotr Ćwik, Marcin Kluska (46. Mariusz Wierzbowski), Michał Oświęcimka, Michał Zapaśnik (46. Cezary Sauczek) – Fabian Pawela (46. Krystian Pieczara).

Źródło: własne / 90minut.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz