ŁKS powalczy o Patorę?

Coraz głośniej mówi się o transferze do Polonii najskuteczniejszego napastnika Łódzkiego Klubu Sportowego Adama Patory. Kilka dni temu o sprawie przypominał „Dziennik Łódzki”, dziś trochę więcej możemy przeczytać na łamach „Expressu Ilustrowanego”. 

Adam Patora
Adam Patora (fot. Robe)

– Świeżo upieczony II-ligowiec – Polonia, jest gotów zatrudnić najlepszego strzelca ŁKS – Adama Patorę, który upokorzył „Czarne Koszule” strzelając im dwie bramki w wygranym meczu 2:1. Łódzcy działacze zapowiadają, że nie poddadzą się bez walki i zaproponują Adamowi, gdy wróci z wakacji z zagranicy, nowy atrakcyjny kontrakt – informuje łódzki periodyk i w ramach uspokojenia swoich czytelników twierdzi, że poważny inwestor z Katowic ma pomóc w awansie ŁKS-u do II ligi.

 Patorę, który w konfrontacji polonistów z „Galernikami” strzelił wszystkie bramki dla Łodzian, był komplementowany po spotkaniu w Łodzi przez Igora Gołaszewskiego. Niestety nie udało nam się informacji o zainteresowaniu napastnikiem potwierdzić na K6 zarówno u trenera jak i prezesa Jerzego Engela.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Patora jest rozważany podobnie jak i Marcin Orłowski z Górnika Wałbrzych. W przypadku Orłowskiego może być jednak ciężej o transfer. Patora od 30 czerwca będzie wolnym zawodnikiem. Rozmowy ze snajperem i innymi „Galernikami” mogą być dla Łodzian ciężkie.- Cały czas trwają rozmowy na temat nowych kontraktów, ale na efekty będzie trzeba raczej poczekać do końca czerwca – mówi w łódzkiej „Gazecie Wyborczej” Wiesław Pokrywa, wiceprezes ŁKS-u.

Tomasz Wełna
Tomasz Wełna (fot. Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl)

Głos w sprawie swojej przyszłości zabrał Tomasz Wełna, były obrońca Stomilu Olsztyn, którego media przymierzają do gry w „Czarnych Koszulach”. – Nikt z władz klubu nie rozmawiał ze mną na temat przedłużenia kontraktu. Dlatego postanowiłem się spakować i wyjechać z Olsztyna. Przyszłość pokaże, czy swoją karierę będę kontynuował w Polsce czy za granicą – mówi w rozmowie z olsztyńskim oddziałem „GW” zawodnik, który w przeszłości reprezentował barwy Polonii w Ekstraklasie.

Wełna w barach Stomilu występował przez 2 lata. W ostatnim sezonie mógł się pochwalić 19 rozegranymi meczami i jedną zdobytą bramką (przeciwko Chojniczance Chojnice).

Źródło: własne / Express Ilustrowany / Gazeta Wyborcza

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz