Dwóch młodych z MKS-u, jeden z Varsovii?

Karuzela transferowa trwa. Czekając na doświadczonych zawodników postanowiliśmy zapytać Kamila Majewskiego z akademii MKS-u o potencjalnych przyszłych zawodników, których Igor Gołaszewski mógłby „zabrać” do pierwszego zespołu. 

Cezary Sauczek
Cezary Sauczek (fot. mkspolonia.com)

Według dyrektora akademii zasilić pierwszy zespół może dwóch juniorów z rocznika 1997/98: Dawid Brzeski Cezary Sauczek. – Z racji ilości strzelonych bramek najbardziej w oczy rzucają się nasi ofensywni gracze – Cezary Sauczek (16 goli) i Dawid Brzeski (13 goli). I to właśnie oni ze swoimi umiejętnościami mogą zapukać do bram I zespołu – charakteryzuje młode talenty Majewski.

Bliżej gry dla spółki jest podobno Sauczek, którego sprowadzenie wieszczono zimą (wtedy do zespołu sprowadzono tylko Mateusza Małka – przyp. DS). Teraz zdaniem dyrektora akademii władzom klubu powinno być łatwiej dogadać się ze skrzydłowym: – Z Cezarym Sauczkiem przedstawiciele spółki rozmawiali już wielokrotnie. Czarek chciał dograć sezon w CLJ, a potem zobaczyć co przyniesie los, a ten przyniósł awans „Czarnych Koszul” do II ligi, co bardzo mocno zwiększa szanse na pozostanie Czarka w Polonii – tej seniorskiej oczywiście. Kolejnym argumentem „za” jest też fakt, iż Czarek będzie w najbliższym sezonie uczniem klasy maturalnej. Wyprowadzka z Warszawy może być pewnym utrudnieniem dla jego edukacji.

Dawid Brzeski
Dawid Brzeski (fot. mkspolonia.com)

Trudniej może być namówić do gry Brzeskiego. – Z Dawidem Brzeskim sytuacja jest odmienna. Jak do tej pory spółka nie wykazywała większego zainteresowania młodym pomocnikiem, jednak jego dobry sezon może odmienić tą sytuację. Sam zawodnik zgłosił chęć odejścia z drużyny CLJ. W klubie jest dopiero od dwóch lat, a kontrakty proponowane ze strony Akademii konsekwentnie odrzuca. Powoduje to, że klub I czy II ligowy musiałby wyłożyć stosunkowo nieduże pieniądze za tak utalentowanego gracza (w kuluarach mówi się o kwocie 20 tys. złotych – przyp. DS.). Szkoda, żeby taki zawodnik wyfrunął z Konwiktorskiej – twierdzi Majewski i dodaje, że wraz z Pawłem Olczakiem starają się, aby obie strony dogadały się i Brzeski mógł dalej grać dla Polonii.

Wariantów rozwiązania jest kilka. Spółka mogłaby wykupić Brzeskiego już teraz i wypożyczyć go na pół roku czy rok do juniorów, gdzie kontynuowałby swój rozwój, a po osiągnięciu odpowiedniego dla seniorów poziomu wróciłby z wypożyczenia do spółki – dodaje Majewski.

Czy spółka będzie w stanie przekonać dwóch ofensywnych graczy do pozostania przy K6? To się okaże w najbliższych dniach.

Skauci spółki podobno szukają także na rynku warszawskim. Plotka głosi o zainteresowaniu zawodnikiem Varsovii, która w przeciwieństwie do Polonii nie występuje w CLJ… Czy doczekamy się kolejnej perełki podobnej do Mariusza Wierzbowskiego? Zobaczymy

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

9 thoughts on “Dwóch młodych z MKS-u, jeden z Varsovii?

  1. Współpraca z Varsovią to świetny pomysł, zwłaszcza że potrzebujemy dołożyć do swoich struktur roczniki juniorskie. Orientuje się ktoś czy byłaby możliwość wykupienia Varsovii wraz z terenami? Takie działanie rozwiązałoby dodatkowo problem z obiektami treningowymi. Oczywiście brzmi to jak science fiction póki co i mam tego świadomość.

  2. Varsovia kolego jest klubem satelickim cewukaesu także oni już wybrali drogę współpracy. A ten Czaruś przymierzany do pierwszej drużyny jest taki „nasz”, że lubi między innymi profil cwelki i „Beka z Polonii” (sic!). Z takimi „polonistami” jak najdalej z dala.

  3. Ciekawe czy jest jakieś konkretne rozwiązanie tego patu migracyjnego chłopaków z ligi centralnej do pierwszej drużyny, niby zaplecze, a korzystać z piłkarzy na bieżąco nie można choć było by to z pożytkiem dla każdej ze stron samych piłkarzy, MKSu i spółki.
    Nie przypominajcie mi, że nieopodal jest ten sowiecki sputnik, bo jak sobie pomyśle, że tuż za płotem produkują sobie widzów/piłkarzy którzy trafią w jakiejś tam formie nad kanał to mi od razu oko lata.

  4. jeśli faktycznie tak jest że któryś z nich ma takie profile (zwłaszcza ten o Polonii)…to powinien z automatu zostać z klubu wyjebany (tego juniorskiego) a propozycji od dorosłej Polonii nie powinien dostać bez względu na wszystko….ktoś kto lubi takie profile jest wrogiem Polonii i wrogiem rodowitej Warszawy…i wstyd by nosił taki herb na koszulce…jeśli gnojek woli pseudo białe koszulki(realnie czerwone jak komuna) …i rytmy w stylu „ona tańczy dla mnie” jego sprawa…dla takich nie powinniśmy mieć szacunku i tracić czasu na analizy transferowe takich bezkręgowych ludzi…bycie Polonistą wymaga charakteru…i dotyczy to i kibiców i piłkarzy

  5. Chłopaki wyluzujcie… po co się denerwować kanalarzami?? Za moich czasów :)) kanalarze służyli do tego żeby było kogo oklepać na Muranowie jak wracali autobusem 166 spod Torwaru :)) chodziło się na tak zwane „szóstki” Polonia grała w II lidze i nikt się tym nie przejmował ani tym co myślą i robią zieloni… A wy się denerwujecie jakimiś zasrańcami co nawet 5 zawodników ze składu swojej drużyny nie potrafią wymienić o innych sprawach nie mówiąc :
    http://natemat.pl/176011,w-programie-tomasza-lisa-przepytali-kibicow-legii-z-patriotyzmu-i-powstania-warszawskiego-efekt-przerosl-oczekiwania. Po co o nich pisać???

Dodaj komentarz