Karuzela transferowa trwa. Czekając na doświadczonych zawodników postanowiliśmy zapytać Kamila Majewskiego z akademii MKS-u o potencjalnych przyszłych zawodników, których Igor Gołaszewski mógłby „zabrać” do pierwszego zespołu. 

Cezary Sauczek

Cezary Sauczek (fot. mkspolonia.com)

Według dyrektora akademii zasilić pierwszy zespół może dwóch juniorów z rocznika 1997/98: Dawid Brzeski Cezary Sauczek. – Z racji ilości strzelonych bramek najbardziej w oczy rzucają się nasi ofensywni gracze – Cezary Sauczek (16 goli) i Dawid Brzeski (13 goli). I to właśnie oni ze swoimi umiejętnościami mogą zapukać do bram I zespołu – charakteryzuje młode talenty Majewski.

Bliżej gry dla spółki jest podobno Sauczek, którego sprowadzenie wieszczono zimą (wtedy do zespołu sprowadzono tylko Mateusza Małka – przyp. DS). Teraz zdaniem dyrektora akademii władzom klubu powinno być łatwiej dogadać się ze skrzydłowym: – Z Cezarym Sauczkiem przedstawiciele spółki rozmawiali już wielokrotnie. Czarek chciał dograć sezon w CLJ, a potem zobaczyć co przyniesie los, a ten przyniósł awans „Czarnych Koszul” do II ligi, co bardzo mocno zwiększa szanse na pozostanie Czarka w Polonii – tej seniorskiej oczywiście. Kolejnym argumentem „za” jest też fakt, iż Czarek będzie w najbliższym sezonie uczniem klasy maturalnej. Wyprowadzka z Warszawy może być pewnym utrudnieniem dla jego edukacji.

Dawid Brzeski

Dawid Brzeski (fot. mkspolonia.com)

Trudniej może być namówić do gry Brzeskiego. – Z Dawidem Brzeskim sytuacja jest odmienna. Jak do tej pory spółka nie wykazywała większego zainteresowania młodym pomocnikiem, jednak jego dobry sezon może odmienić tą sytuację. Sam zawodnik zgłosił chęć odejścia z drużyny CLJ. W klubie jest dopiero od dwóch lat, a kontrakty proponowane ze strony Akademii konsekwentnie odrzuca. Powoduje to, że klub I czy II ligowy musiałby wyłożyć stosunkowo nieduże pieniądze za tak utalentowanego gracza (w kuluarach mówi się o kwocie 20 tys. złotych – przyp. DS.). Szkoda, żeby taki zawodnik wyfrunął z Konwiktorskiej – twierdzi Majewski i dodaje, że wraz z Pawłem Olczakiem starają się, aby obie strony dogadały się i Brzeski mógł dalej grać dla Polonii.

Wariantów rozwiązania jest kilka. Spółka mogłaby wykupić Brzeskiego już teraz i wypożyczyć go na pół roku czy rok do juniorów, gdzie kontynuowałby swój rozwój, a po osiągnięciu odpowiedniego dla seniorów poziomu wróciłby z wypożyczenia do spółki – dodaje Majewski.

Czy spółka będzie w stanie przekonać dwóch ofensywnych graczy do pozostania przy K6? To się okaże w najbliższych dniach.

Skauci spółki podobno szukają także na rynku warszawskim. Plotka głosi o zainteresowaniu zawodnikiem Varsovii, która w przeciwieństwie do Polonii nie występuje w CLJ… Czy doczekamy się kolejnej perełki podobnej do Mariusza Wierzbowskiego? Zobaczymy

Źródło: własne