Zwycięstwo w ostatnim sparingu [video bramek]

Polonia wygrała 2:1 z młodzieżówką rosyjskiej drużyny – FK Krasnodar. Był to ostatni mecz kontrolny „Czarnych Koszul” podczas zimowej przerwy między rozgrywkami. Poloniści jutro wracają do Polski i zaczynają przygotowania do niedzielnego meczu z Pelikanem.

Jan Balawejder

W dzisiejszym meczu bramki padały tylko w drugiej połowie. Pierwsi z bramki mogli się cieszyć  Rosjanie. W 55 minucie rosyjski zawodnik pociągnął lewym skrzydle i celnie dośrodkował do swojego partnera, który mocnym uderzeniem nie dał żadnych szans Janowi Balawajderowi. 10 minut później rywale powinni prowadzić już 2:0. Po dobrej kontrze nieprzepisowo napastnika Krasnodaru zatrzymał Balawajder i sędzia podyktował rzut karny. Nasz młody golkiper jednak w pełni się zrehabilitował i w dobrym stylu obronił strzał z 11 metrów.

W 78 minucie „Czarne Koszule” zaczęły odrabiać straty. Krysitan Pieczara dośrodkował piłkę prosto na głowę Bartosza Wiśniewskiego, który bez problemu pokonał bramkarza rywali. Trzy minuty później piłkarze Polonii cieszyli się już z 2 bramki. Rzut karny, podyktowany po faulu na Wiśniewskim wykorzystał Piotr Kosiorwoski. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie, Polonia odniosła 4 zwycięstwo w 6 sparingu.